18. září
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
13.9.2014

Starší dorostenci zlomili odpor Litvínova až ve třetí třetině

4.kolo, sobota 13.9.2014, Slavia - Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 45. Mareček (Mušo), 59. Šmerha (Heldák, Vildumetz), 60. Zderadička (Patočka). Rozhodčí: Jebavý – Marek, Doležal. Vyloučení: 9:7. Bez využití. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 3:0.

Sestavy

Štefka – Zderadička, Krásný, Bušek, Hejda, Příkop, Šmíd, Valík – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Heldák, Tomek, Fiala, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút, Šmerha

Litvínov

Sklíba – Brejžek, Macháč, Šíp, Urbánek, Brzek, Březák – Klika, Vébr, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvář, Havelka, Reichel, Bárdoš, Helt

Zápas 4. kola extraligy starších dorostenců se dlouho hrál bez branek. Celé dvě části nenabídly žádnou úspěšnou trefu, která by znamenala změnu skóre. Teprve až v poslední dvacetiminutovce se prosadil Mareček, na kterého navázali těsně před koncem Šmerha a Zderadička. „Myslel jsem si, že vyhraje ten, kdo vstřelí první branku. To se také potvrdilo,“ ví trenér Pecka.

Přestože se hned od začátku hrál svižný hokej a jedna pohledná akce střídala druhou, ani jeden z týmů se nedokázal dlouho gólově prosadit. Několikrát brankáři sice už byli překonáni, celou situaci ještě z pohledu bránících zachránila branková konstrukce. Dobrou příležitost na otevření skóre měli Litvínovští, pětiminutovou přesilovku ale nedokázali využít.

Bez branky se tedy hrálo více než čtyřicet minut, teprve až ve 45. minutě se poprvé rozvlnila síť za Sklíbou. Mušo nahrál do jízdy Aleši Marečkovi, který si z úhlu najel před hostující klec a bekhendovou kličkou našel mezírku mezi betony litvínovského brankáře. Soupeř sešívaných se poté snažil o rychlé vyrovnání.

Toho se ovšem nedočkal, naopak ještě dvakrát inkasoval. Nejprve vystihl rozehrávku hostů při hře bez brankáře Vildumetz, který nahrál Heldákovi a ten ještě přistrčil na volného Tomáše Šmerhu. Poslední jmenovaný využil prázdné svatyně a s klidem pojistil výhru svého týmu. O několik vteřin později ještě přidal třetí trefu Filip Zderadička, jehož tvrdá rána od modré prolétla až do sítě.

Autor David Mencl
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži