Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
13.1.2021

Nepovedený zápas v Sokolově! Slavia si odváží porážku

20. kolo, středa 13.1.2021, Sokolov - Slavia
Sokolov
7:0
4:0, 3:0, 0:0
Slavia

Branky

Sokolov

5. D. Tůma (M. Kadlec, Vracovský), 11. Vracovský (D. Tůma, Kverka), 12. Šik (T. Rohan), 16. Kverka (Vracovský, Osmík), 24. M. Kadlec (Gut, Vracovský), 29. Gut (Kulhánek), 33. Švec (T. Rohan)

Slavia

Statistiky

Rozhodčí: Kostourek, Petružálek – Belko, Kokrment
Vyloučení: 6:4
Využití: 2:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 22:20

Sestavy

Sokolov

Neužil – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, D. Zeman, A. Rulík, Kulhánek – Vracovský, Kverka (A), Osmík – M. Kadlec, Gut, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Slavia

Michajlov (12.–33. Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), T. Duda, Buchta, Hovorka, Veber, Němeček – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kružík – Kafka, Vlček, Šteiner (A) – J. Doležal, Všetečka, Jar. Brož – Tomica, Petrov, M. Ondráček.

Slávisté se Sokolovem odehráli nepovedený zápas a padli na ledě soupeře vysokým rozdílem 0:7. Baník načal cestu za výhrou už v první třetině, kdy dokázal čtyřikrát skórovat. I když se Slavia navzdory okleštěné sestavě snažila držet krok, nepovedlo se jí vsítit ani jeden gól. Sokolovští naopak přidali další tři trefy a sešívaní opět prohráli.

Slavii se vstup do zápasu na ledě Sokolova příliš nepovedl a od 5. minuty prohrávala 0:1. V čase 04:20 nahrál Vracovský od levého mantinelu Kadlecovi. Ten z oblasti kruhu ještě posunul kotouč na najíždějícího Davida Tůmu, jenž tváří v tváři Michajlovovi nezklamal a poslal domácí do vedení.

V polovině prvního dějství získal Baník po Kružíkově podrážení výhodu přesilové hry, kterou takřka okamžitě využil. Tůma nabil od pravé tyčky napříč brankovištěm Tomáši Vracovskému. Sokolovský útočník nezaváhal a ranou ze spodní hranice levého kruhu rozvlnil síť sešívané klece.

O sedmnáct vteřin později se domácí celek radoval potřetí. Šik a Rohan se rozjeli dopředu v přečíslení dva na jednoho, po pěkné nahrávce se ke kotouči dostal na pravém kruhu prvně jmenovaný Otakar Šik a prudkou dělovkou nedal Michajlovovi šanci.

Slávistický brankář po třetí kapitulaci opustil klec, kde ho vystřídal Roman Málek. Ani ten ale čisté konto neudržel. V čase 15:17 po pěkné kombinaci se svými spoluhráči vypálil z pravého kruhu Jaromír Kverka a zvýraznil sokolovský náskok.

Při střelecké chuti byli domácí i zkraje druhé třetiny. Ve 24. minutě se do statistik zapsal exslávista Martin Kadlec, když po přihrávce zpoza branky překonal Málka projektilem z pravého kruhu. V čase 28:33 navíc Sokolovští vyrazili do rychlého protiútoku, Kulhánek naservíroval kotouč Michalu Gutovi, a ten střelou z těsné blízkosti pohodlně zavěsil.

Časomíra se znovu zastavila přesně v čase 33:00, kdy Baník přidal sedmou trefu. Ze středního pásma se až před červenobílou svatyni proháčkoval Marek Švec a prostrčil Málkovi kotouč mezi betony.

Po další inkasované brance se do sešívané klece opět vrátil Martin Michajlov a až do sirény za svá záda žádný pokus soupeře nepustil. V útoku se naopak v několika šancích blýskli slávisté, ani při jedné z možností ale nezvládli dopravit puk do sokolovské svatyně.

V průběhu závěrečného dějství mohl kosmeticky upravit skóre Kafka. S pokusem zpoza branky ale neuspěl. Následně se před Neužilem ocitl osamocený Doležal, domácí brankář ale jeho střelu vyrazil. Do konce zápasu už k vidění gól nebyl, a tak slávisté prohráli na ledě Sokolova 0:7.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 15.3.2026

Holý: Nemáme se za co stydět. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat

Slávistický kapitán Jan Holý i celý tým byli po čtvrtfinálovém konci hodně zklamaní. Klíčový duel podle něj rozhodla druhá třetina. „Nějak jsme z toho vypadli a Zlín odskočil. Tím se ten zápas ...

Přehrát video
ZÁPASY 15.3.2026

Sen o semifinále se rozplynul, Slavia v rozhodující bitvě padla

Slávisté se v této sezoně do semifinále Maxa ligy nepodívají. V rozhodující páté čtvrtfinálové bitvě podlehli Zlínu 0:3 a soutěžní ročník pro ně končí.

Číst více
OHLASY - VIDEO 14.3.2026

Trunda: Na pátý zápas se těšíme. Věříme, že to urveme

Vrácení čtvrtfinálové série do Prahy přineslo slávistům i úlevu. „Když dáte první gól, jste trochu na koni. Jsme rádi, že to vyšlo," těší Tomáše Trundu, který později v duelu zvýšil na 2:0.

Přehrát video
ZÁPASY 13.3.2026

Důležitá bitva pro Slavii, čtvrtfinále rozhodne až nedělní zápas v Edenu!

Hokejisté z Edenu zvládli nesmírně důležitou bitvu. Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání i díky bezchybnému Jaroslavu Pavelkovi přetlačili Zlín 3:0 a série se tak naposledy stěhuje do Prahy, kde se už v ...

Číst více