Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
9.3.2019

Třetí vítězství v řadě! Dorostenci deklasovali Litvínov

A19, sobota 9.3.2019, Litvínov - Slavia
Litvínov
3:8
0:2, 0:2, 3:4 - N 0:0 - 0:1
Slavia

Branky a nahrávky: 49. Skuhovec (Dej), 50. Skuhrovec (Dej), 54. Dej – 13. Slavíček (Altrichter, Kluch), 17. Čech (Slavíček), 25. Vlasák (Malínek, Altrichter), 37. Slavíček (Hofmann, Srdínko), 48. Rulc (Hofmann, Slavíček), 51. Srdínko (Palát, Slavíček), 60. Hamršmíd (Greguss, Dráb), 60. Slavíček (Hofmann, Srdínko, rozh. náj. Altrichter. Rozhodčí: Vyštejn - Ševic, Domský. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 78. Střely na branku: 24:43. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8.

Sestavy

Litvínov

Ešler (41 - 60. Tuhý) – Minařík, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Špaček, Bednařík, Brouček, Holčák, Skuhrovec.

Slavia

Pittr (od 33. Janura) – Dráb, Čech, Svoboda, Hrdlička, Srdínko, Palát, Kluch, Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal.

Sešívaný dorost se před závěrečnou fází sezóny dostává do pohody. Slávisté si připsali již třetí vítězství v řadě. Tentokrát bere Slavia za výhru všechny čtyři body. To se hokejistům z Edenu povedlo naposledy v listopadu uplynulého roku právě proti Litvínovu. Fantastický zápas odehrál Šimon Slavíček, který si připsal šest kanadských bodů a velkou měrou se zasloužil o hladké vítězství červenobílých!

Cesta za třetím vítězstvím dorostu v řadě začala tlakem domácích, kteří však žádný ze svých náznaků nedokázali přetavit ve vedoucí branku. Tu totiž vstřelila následně Slavia. Altrichter parádně vysunul Šimona Slavíčka, který se po polovině první třetiny trefil přesně mezi betony brankáře Ešlera.

V sedmnácté minutě to bylo pro hosty ještě veselejší. V oslabení ujel Slavíček s Alešem Čechem, který stál na konci úspěšné akce a trefil se do odkryté klece.

Sešívaní se na začátku druhé části dostali do převahy, kterou zúročili v čase 24:36. Rychlou akci se snažil zakončit Malínek, puk se ale ještě odrazil před brankoviště, odtud ho do brány poslal Marek Vlasák.

Po polovině utkání se po přihrávce Hofmanna zorientoval před brankou Ešlera nejlépe Šimon Slavíček a přidal čtvrtou branku červenobílého celku.

Do poslední části tak mohli jít Pražané již s větším klidem. Hra se sice díky častým prohřeškům trochu rozkouskovala, ale Slavia poté udeřila popáté. Šimon Rulc využil přečíslení a vstřelil pátou branku Slavie. Na tu však brzy odpověděl také Litvínov, který se brankově ozval poprvé. Hokejovou lahůdku předvedl David Skuhrovec, který tak snížil.

O chvíli později byl znovu za střelce označen David Skuhrovec, který však neměl na brance příliš velkou zásluhu. Sešívaným se totiž nepovedla kombinace a nešťastně překonali vlastního brankáře Januru, který v polovině duelu nechal odpočinout Pittra.

Rychlá odpověď však přišla také od slávistů, jelikož nahození od modré čáry Adama Srdínka skončilo až za brankářem Tuhým.

V 54. minutě se znovu šťastně prosadili domácí. Daniel Dej se trefil mezi Janurovy betony, ale poslední slovo měla Slavia. Těsně před koncem základní hrací doby se z velkého tlaku hostů trefil do černého Jan Hamršmíd a hattrick dokončil Šimon Slavíček.

O zisku všech čtyř bodů pro Slavii rozhodli úspěšné nájezdy, které rozhodl Jakub Altrichter.

Ohlasy trenérů
Martin Tvrzník (HC Verva Litvínov): „Začátek byl ještě celkem v pořádku, ale zase jsme se trápili. Trápíme se už hrozně dlouho, takže místo toho, abychom z přesilovky dali gól, tak ho ze dvou dostaneme. Dál už se to s námi vezlo, máme ty hlavy tak nastavené, je to pořád to stejné dokola.“

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Litvínov na nás v prvních dvou střídáních vlétl, hodně dohrával a měl dobrý pohyb. Potom jsme se s tím vypořádali a myslím, že jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě vyhráli."

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 31.5.2020

Představujeme nejlepší mládežníky za duben 2020

Slavia pravidelně vyhlašuje nejlepší hráče v jednotlivých mládežnických kategoriích a nejinak tomu bylo i v období karantény, kdy hokejisté cvičili doma a plnili výzvy od svých trenérů. Přečtěte si ...

Číst více
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více