1. prosinec
Jihlava Slavia
16:00
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
5. ledna 2020

„Brankář“ Hořava: Byla to náhoda, snažil jsem se blokovat

Petr Hořava si v závěru zápasu s Litoměřicemi zahrál na brankáře a v kuriózní situaci pochytal několik střel soupeře. Ani tak ale nemohl s týmem oslavit vítězství. Sešívaní sice dokázali dorovnat tříbrankové manko, na čtvrtou trefu kališníků už ale nenašli odpověď a opět prohráli.

V závěrečných minutách si Petr Hořava neohroženě stoupl do sešívané klece, aby ji ubránil před nájezdy kališníků a udržel šance na vyrovnávací trefu. A počínal si vskutku dobře. Za svá záda totiž nepustil ani jednu branku. Všechny útočníky soupeře bravurně vychytal. A to z pozice obránce. „Potřebovali jsme to nějak zachránit, tak jsem se snažil toho co nejvíc zblokovat. Ale byla to čistá náhoda,“ pověděl po zápase o několika momentech, ve kterých zblokoval litoměřickou salvu spousty střel.

I když se v bráně oháněl jako protřelý mazák, na vítězství to nestačilo. Slavia sice dorovnala tříbrankový náskok soupeře, v závěrečném dějství ale Litoměřice daly čtvrtý gól, na nějž už sešívaní nedokázali zareagovat. „Zápas byl hodně roztěkaný. Hrálo se nahoru dolů. My jsme nehráli moc dobře. Sice jsme měli nějaké pasáže, ve kterých to vypadalo slušně a navíc dali i nějaké góly. Ale máme hrozné propady v pásmu. A to se nám nesmí stávat,“ zhodnotil Hořava prohranou bitvu.

Ve hře máme výkyvy. To se nesmí stávat

Slavia padla i přesto, že stáhla vysoký náskok. „Myslím, že jsme z přemíry snahy začali na ledě lítat jako blázni, kvůli tomu se ve hře vytvářely díry a z toho jsme dostali góly,“ uvažoval zkušený obránce nad důvody, které vedly k nepovedenému začátku a pozdější bodové ztrátě.

Ve 29. minutě přišla zásadní chvíle. Kališníci vyhnali z klece Romana Málka a brankářská výměna přinesla brzy ovoce. „Musím říct, že máme naštěstí dva skvělé brankáře, kteří toho dokážou hodně pochytat. Jenže Romana jsme tentokrát vůbec nepodrželi. „Ale vždycky když se vymění brankář, dá to týmu určitý impuls. A to se taky stalo. Tomáš Šmerha to vzal na sebe a dal důležitou branku. Pak jsme se trochu srovnali a bylo to lepší. Nabudilo nás to. Začali jsme si víc věřit a hráli jsme líp. Mentalita se vždycky úplně otočí. Třemi góly jsme se vrátili do zápasu,“ popsal klíčové okamžiky. Ani to Slavii nepomohlo. „Soupeř hrál líp a nakonec zaslouženě zvítězil,“ přiznal Hořava.

Teď čeká na sešívané další tvrdý oříšek. V pondělí totiž do Edenu přijede Chomutov. Co musí červenobílí do další bitvy vylepšit? „Máme úseky, kdy hrajeme dobře, nebo naopak pasáže, kdy hrajeme úplně šíleně. Pak se to zase zlomí nějakým dobrým momentem. A takhle je to pořád dokola. Musíme se zaměřit na to, abych hráli dobře celých šedesát minut a neměli takové výkyvy. Doufám, že se nám to povede a uhrajeme nějaké body,“ uzavřel.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 24.11.2020

Za necelý týden zpátky do zápasového tempa. Jsme v plné síle, hlásí Kuťák

Už za necelý týden se hokejisté Slavie vrátí do hry, v úterý je čeká zápas na ledě Jihlavy. Restartu se už nemůže dočkat ani útočník Filip Kuťák, který je s pěti body čtvrtým nejproduktivnějším ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více