Ligový kolotoč pokračuje! Do Edenu přijíždí Třebíč

11.02.2019, Jakub Slunečko

I když reálná šance na play off se Slavii pořádně vzdálila, sešívaní se ještě hodlají porvat o další body. V Edenu se v pondělí utká jedenáctá Slavia s tabulkovým sousedem z Třebíče. I ta stále živí naději na postup do vyřazovacích bojů, a tak o náboj utkání nebude nouze. Zápas začíná v 18 hodin.

54. kolo HC Slavia Praha vs. SK Horácká Slavia Třebíč

Porovnání týmů
11. místo (70 b.)
Postavení v tabulce
10. místo (74 b.)
Skóre
Daniel Vrdlovec (10+22)
Nejproduktivnější hráč
Silvester Kusko (21+23)
Lukáš Krejčík (15 gólů)
Nejlepší střelec
Silvester Kusko (21 gólů)
Jan Novák (5+22)
Nejproduktivnější obránce
Šimon Szathmáry (7+24)
Dominik Šorf (89,59 %)
Jan Růžička (91,16 %)
Úspěšnost brankářů
Lukáš Dostál (91,52 %)
Karel Vejmelka (92,53 %)
Ústí – Slavia 5:4
Třebíč – Jihlava 3:6

Slavia má za sebou sérii hodně smolných zápasů. Po několika těsných prohrách v prodloužení nebo samostatných nájezdech sice Říhovi svěřenci zabrali, když porazili Kadaň a Kladno, pak ale sešívaným opět nebylo přáno.

V minulých týdnech totiž Slavii postihla chřipková epidemie, několik členů kádru se muselo léčit a sestava nebyla zdaleka stoprocentní. V posledních dvou zápasech tak sešívaní vyšli bodově úplně naprázdno, i když pokaždé prohráli jen o gól.

Nejdřív Slavia mocně dotahovala doma proti Havířovu, prohrávala 2:5, ale nakonec skóre stáhla jen na 4:5. Stejným poměrem pražský tým prohrál i naposledy na ledě Ústí a postupové šance do play off se začaly rozplývat.

Momentálně je Slavia na jedenáctém místě tabulky a na osmou pozici ztrácí dvanáct bodů. Do konce základní části přitom už zbývá odehrát jen sedm zápasů.

I Třebíč pořád sní o play off

Také hostům z Třebíče už se vyřazovací boje pomalu ztrácí mezi prsty. I když tým z Vysočiny v posledních zápasech pořádně zabojoval. Z deseti posledních utkání dokázala Horácká Slavia sedmkrát odejít jako vítěz. Třebíč prohrála jen s Litoměřicemi, Kladnem a naposledy s Jihlavou 3:6.

„Play off se sice vzdálilo, ale já jsem optimista a věřím, že se do něj dostaneme,“ řekl po posledním zápase s Jihlavou trenér Třebíče Jaroslav Barvíř.

Momentálně je na tom jeho tým o trochu lépe než Slavia. Na desátém místě tabulky ztrácí na play off osm bodů.

Podaří se Slavii zastavit rozjetou Třebíč, se kterou letos už třikrát prohrála, a vykřesat naději na play off? A nebo se budou radovat znovu hosté a sami se tak přiblíží vyřazovacím bojům? Přijďte zafandit domácímu týmu v 18 hodin do Edenu!