Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
25. dubna 2024

Startuje MS do 18 let i se slávistickou stopou

Konec dubna patří každoročně mistrovství světa hráčů do osmnácti let a i letos se na turnaji ve Finsku představí několik slávistických odchovanců. Do konečné nominace se nakonec probojovala hned čtveřice hráčů, kteří ještě nedávno působili ve Slavii.

Český výběr bude na mistrovství světa ve Finsku navazovat na úspěch z Hlinka Gretzky Cupu, na kterém díky přesvědčivým výkonům dokráčel až do finále, kde po velké bitvě padl až po prodloužení s Kanadou.

Tehdy se na turnaji ze slávistů představili útočníci Maxmilian Curran a Danny Chludil, ke kterým se pro mistrovství světa přidá ještě obránce Martin Švec a i zástupce mladšího ročníku Tomáš Poletín. Kromě Currana, který do Slavie přišel v žákovských letech, jde o slávistické odchovance, kteří s hokejem začínali v Edenu. Jediný Chludil zatím nebyl napsaný na turnajovou soupisku a na svoji šanci si tak zatím bude muset počkat.

Útočník Maxmilian Curran sice nepůsobil ve Slavii od začátku, po svém příchodu z Kobry se ale zařadil mezi nejlepší hráče a nakonec si zahrál ve dvou zápasech i za slávistické áčko. V aktuální sezoně působil v zámořské WHL, kde se snažil vybojovat si co nejlepší pozici pro blížící se draft.

Před touto sezonou se do zahraničí vydal i Tomáš Poletín, který si pro pokračování hokejové kariéry vybral finské Lahti, kde nastupoval střídavě za tým do 18 i 20 let. Přestože mu na konci dubna bude teprve sedmnáct, tak si jako jeden ze tří hráčů mladšího ročníku dokázal vybojovat místo už na letošním mistrovství.

Zbylí dva bývalí slávisté se v poslední sezoně představili v jiných českých klubech. Zatímco Danny Chludil bojoval s Kometou o juniorský titul, Martin Švec nastupoval pravidelně za pardubické béčko a má za sebou první starty i v seniorské extralize, ve které už dokonce poprvé skóroval.

Všem hráčům přejeme, ať se jim na mistrovství světa daří a s týmem do 18 let vybojují co nejlepší umístění.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 15.5.2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více