Důležitý týden pokračuje, Slavia se bude prát o body v Litoměřicích

12.02.2019, Tomáš Pauček

Kriticky důležité období sešívaných hokejistů pokračuje už ve středu. Slávisté se po výhře nad Třebíčí o něco přiblížili vytoužené elitní osmičce, na kterou nicméně stále ztrácí devět bodů. Snížit tuto ztrátu mají možnost proti mladému výběru z Litoměřic, který shodou okolností okupuje právě poslední postupovou pozici do vyřazovacích bojů. Uspěje družina Miloše Říhy podruhé v řadě?

55. kolo: HC Stadion Litoměřice vs. HC Slavia Praha

Porovnání týmů
8. místo (82 b.)
Postavení v tabulce
11. místo (73 b.)
Skóre
Markus Korkiakoski (24+29)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Vrdlovec (10+23)
Markus Korkiakoski (24 gólů)
Nejlepší střelec
Lukáš Krejčík (15 gólů)
Aleš Pavlas (6+25)
Nejproduktivnější obránce
Jan Novák (5+24)
Martin Michajlov (92,87 %)
Tomáš Král (89,63 %)
Úspěšnost brankářů
Dominik Šorf (90,00 %)
Lukáš Sochůrek (84,09 %)
Jihlava – Litoměřice 5:2
Slavia – Třebíč 6:1

V době, kdy do konce základní části zbývá šest zápasů, je možná právě středeční utkání tím, kde se bude lámat chleba. Pokud Pražané uspějí, jejich sen o play off nabude o něco reálnějších obrysů. V případě porážky se však může jednat o definitivní stopku.

Jistě, stále bude ve hře patnáct bodů, sešívané hokejisty nicméně rozhodně nečeká jednoduchý los a navíc by se museli ještě více spolehnout na zaváhání svých konkurentů. Nepříjemnější je to o to více, že litoměřický Stadion je právě jedním z nich.

Společně s Havířovem a Prostějovem se dělí o osmou příčku a nad Slavií si drží již zmiňovaný devítibodový odstup, případné vítězství by tedy svěřencům Davida Bruka přišlo výrazně vhod.

Slávisté nicméně neskládají zbraně a světu to jasně ukázali v pondělním utkání s Třebíčí, kdy svého soka ve druhé polovině duelu jednoznačně přehráli a odnesli si zasloužené vítězství 6:1. To vše i přesto, že hokejistům z Vršovic chyběli zranění Vlček a Šagát. Šanci tak dostal například juniorský útočník Damien Hradil, jenž svůj sympatický výkon korunoval asistencí na vedoucí gól Šteinera. Zda se právě osmnáctiletý slávistický odchovanec, či zmiňované duo zraněných objeví ve středu na ledě, však je zatím ve hvězdách.

Play-off po čtyřech letech. Stadion vede za snem šestadvacetiletý Fin

Ani v Litoměřicích však prozatím nemají pevnou půdu pod nohama. Kromě Slavie na poslední postupovou příčku zle dotírá i devátý Frýdek-Místek, jenž má v současné době dvoubodový odstup, ztrátou šesti bodů pak v tuto chvíli disponuje desátá Třebíč.

Středeční utkání se Slavií je navíc jen začátkem hodně náročného týdne Stadionu. Už ve čtvrtek vyráží Kališníci na sever Moravy, kde ještě tentýž podvečer vyzvou nepříjemný Vsetín, v sobotu pak o pár kilometrů dále budou hrát v důležitém souboji s pátým Přerovem.

Pokud uspějí, může se jim splnit velký sen – poprvé od sezony 2014/15 si zahrát vyřazovací boje. Tehdy Litoměřice vypadly v předkole s Benátkami a od té doby marně čekají na příležitost zahrát si o postup do nejvyšší české soutěže. Letos je do play off táhne zejména produktivní duo Kadlec-Kloz-Korkiakoski, z nichž právě Markus Korkiakoski zatím jako jediný z celého týmu dokázal překonat metu 50 kanadských bodů.

Útočnou sílu Stadionu pocítili Pražané v předchozích dvou vzájemných střetnutích, ve kterých vybojovali jediný bod. Povede se jim tentokrát uzmout svému soku více? Důležité klání začíná na litoměřickém ledě ve středu v 18:00, držte Slavii palce!