Zemřel Adam Svoboda

07.05.2019, Klub

S hlubokým smutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 41 let zemřel bývalý hokejový brankář Adam Svoboda, který se Slavií v roce 2008 vybojoval mistrovský titul. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Všem pozůstalým vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Adam Svoboda strávil pět sezon ve Slavii. Do klubu přišel v roce 2006 a hned si vydobyl místo v brance. Během následující sezony 2007/2008 se stal brankářskou jedničkou, výborné výkony podával i v play-off a nakonec s týmem slavil extraligový titul.

V následující sezoně odešel do ruské KHL a poté získal ještě jeden český titul v dresu Plzně. Do Slavie se pak Adam Svoboda na dva roky vrátil a odchytal další zápasy v sezonách 2013/2014 a 2014/2015. Naposledy působil na klubové úrovni v kazašské lize.

Chytal i v národním týmu, kde si připsal celkem 41 startů a získal i medaili pro mistra světa z roku 2005.

Po konci aktivní kariéry se Adam Svoboda věnoval trénování brankářů a působil i u české reprezentační osmnáctky. Nyní ve věku 41 let podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Klub HC Slavia Praha přijal tuto zprávu s hlubokým zármutkem a všem pozůstalým vyjadřuje upřímnou soustrast.