Zemřela funkcionářská legenda Josef Lánský

18.08.2008, David Schlegel

Ve věku nedožitých 90 let zemřel slávistický kronikář a dlouholetý funkcionář klubu Josef Lánský. Slávista tělem i duší založil v roce 1984 hokejové třídy na Základní škole ve Vladivostocké ulici. Lánský byl prvním trenérem slávistické omladiny. "Pro klub je to obrovská ztráta, těžce nás to zasáhlo. Pan Lánský toho pro klub udělal strašně moc, byla to funkcionářská legenda," uvádí se v prohlášení klubu.

Josef Lánský byl v poslední době kronikářem pražské Slavie. V letech 1962 až 1981 působil jako hospodář československého reprezentačního celku. Čest jeho památce!

Pan Josef Lánský na fotografii z 22. března 2004 před pražským derby v Edenu, kdy slavil 85. narozeniny