Hnilička: Jestli budu mít trému? To si pište!

22.12.2009, OH

Teď přichází chvíle Milana Hniličky. Taková zpráva se nesla v některých médiích po posledním extraligovém kole. Během reprezentační pauzy se zkušený brankář sžil s mužstvem Slavie, dobře potrénoval a je plně připraven naskočit do utkání v Brně. “Pokud se do středy podaří dotáhnout Milanovo hostování, tak se v bráně představí určitě,“ informoval v pondělí večer trenér Vladimír Růžička. Během úterý již byla dohoda zpečetěna.

Budou to dva týdny, co byl s velkou pompou oznámen příchod trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze z Nagana Milana Hniličky. Ostrou zápasovou premiéru si odbude tuto středu na ledě Komety Brno.

“Doufám, že to dopadne dobře, hrozně se těším. Kondici mám dobrou, teď už jen naskočit na led a potvrdit to v zápasech,“ přeje si Hnilička. Nikterak nezastírá, že až opět bude stát mezi třemi tyčemi, jeho tělem projede nervozita. “To si pište! Můžu se připravit sebelíp, ale nervózní budu stejně,“ usmívá se protřelý gólman.

V Rondu ho navíc čeká pekelná atmosféra. “Ale to je celkem jedno, trému bych měl kdekoliv. Dlouho jsem nechytal, musím si tím projít. Na druhou stranu si však věřím natolik, že mi stačí deset minut a budu úplně v pohodě,“ ujišťuje Hnilička, který bude hrát s číslem 37 na zádech.

Během necelých 14 dnů se už stačil spřátelit s většinou nových spoluhráčů. Žádný problém prý není ani mezi brankáři, kterých je ve Slavii přehršel. “Vycházíme spolu dobře. Moje situace je navíc taková specifická. Rok jsem nechytal a můžu být rád, že mám vůbec možnost se opět zapojit do přípravy,“ upozorňuje rodák z Litoměřic, jenž se v kabině usadil vedle obránce Tomáše Žižky.