Bednář dá Slavii brzy sbohem, vrátí se do Švýcarska

04.01.2013, OH

Střelec Jaroslav Bednář ve Slavii sezonu nedohraje. Nejpozději v polovině února se přesune zpět do Švýcarska, kde posílí Bern. Informaci potvrdil generální manažer klubu a trenér A-mužstva Vladimír Růžička.

Vyhlášený kanonýr působil pod Alpami od léta 2010. Spolu s Petrem Sýkorou zářil v dresu Davosu, odkud se vydal hledat štěstí do Lugana. I tam patřil k nejlepším hráčům v týmu, jenže si nepadl do oka s trenérem a i kvůli přetlaku zámořských posil v kádru se v listopadu rozhodl pro comeback do Slavie.

Nikdy se však netajil tím, že se z Edenu hodlá odrazit zpět za hranice. A jelikož podával skvělé výkony, nabídky na sebe nenchaly dlouho čekat. Šestatřicetiletý útočník se rozhodl využít té z Bernu. Se švýcarským klubem se dohodl na smlouvě do konce sezony s možností opce na další rok. Zatím ale zůstává ve Slavii.

„S Jardou jsme byli domluvení, že od nás může kdykoli odejít. Vybral si Bern, kam se přesune nejpozději 15. února. Pokud dojde k ukončení výluky v NHL, tak i dřív,“ oznámil Vladimír Růžička.

Po návratu z Lugana odehrál Bednář v sešívaném dresu zatím 11 utkání, v nichž nastřádal 9 gólů a 3 asistence.