14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
10. září 2013

Lídr Jaroslav Bednář: Už mi není dvacet, góly honit nebudu

V týmu není jiný hráč, k němuž by fanoušci vzhlíželi s větším očekáváním než na Jaroslava Bednáře. Šestatřicetiletý útočník dobře ví, že by měl mužstvo táhnout a odpovědnosti se nezříká. Zároveň ale tvrdí, že osobní statistiky ho už příliš nezajímají.

Bednář - to je záruka kvality. Zvlášť sportovní sláva ale dokáže být pomíjivá. A hranice mezi hrdinou a psancem je hodně, hodně tenká. „Když přijdou výkyvy nebo pokles formy, padne na mě veškerá vina. Budu první, kdo bude mít hlavu na špalku. Proto jsem sem ale přišel. Je to pro mě výzva a tlak si nepřipouštím. Nic se mnou ani nedělá,“ říká zkušený harcovník.

Během své bohaté kariéry už získal čtyři tituly a patřil k hvězdám švýcarské i ruské ligy. Teď však hodlá podřídit vše tomu, aby se dařilo mužstvu. „Chci, abychom šlapali jako tým. To mě táhne dopředu. Vím, že mladší ani rychlejší už nebudu, ale rád bych se o to popral,“ říká hbitý útočník a zdůrazňuje důležitost toho, aby Slavia zabrala už na startu.

„Musíme urvat povinné tři body už v pátek na Kladně. Bude to těžký, protože domácí asi budou po pauze trochu vyjančený, ale my ten začátek chytit prostě musíme. Jinak budeme v křeči, každá ztráta se jen těžce dohání,“ ví Bednář, z něhož srší nadšení.

„Do hokeje mám pořád chuť. Každé ráno se už po probuzení těším na srandičky v kabině a partu jako takovou. Nějaké góly honit ale nebudu. Už mi není dvacet, abych koukal na vlastní statistiky,“ podotýká známý hokejista, který v přípravě skóroval dvakrát. Shodou okolností to bylo pokaždé proti účastníkovi Kontinentální ligy (Slovan Bratislava, Lev Praha).

„Proti Lvu to byl po fyzické stránce asi můj nejlepší letní zápas. Vzal jsem si na sebe těžký kalhoty, s nimiž trénuji už tři týdny. Kondice se zlepšila. Na ledě jsem jezdil, jako když jsem vyhrával kanadské bodování,“ usmívá se lišácky.

Původně měl v mužstvu válet spolu s Tomášem Hertlem, talentovaný forvard ale za poměrně hlučných okolností pláchnul hledat štěstí do slavné NHL. Bednář mu to nevyčítá. „Samozřejmě je jeho odchod ztrátou. Je to kluk, který tady dělal bod za zápas, ale nemůžeme mu bránit v jeho vývoji. Tohle je normální záležitost, že hráči odcházejí za lepším,“ krčí rameny.

K příchodu do Slavie nijak nepřemlouval ani kamaráda Jakuba Klepiše, jenž nakonec skončil opět ve Lvu. „V kabině jsme se o něm nebavili. Nikdo nevěděl, že nemá smlouvu. V květnu někdo psal, že podepsal za tři miliony do Anaheimu, tím to pro nás haslo. Pak se ovšem zase objevilo, že má smlouvu ve Lvu. Celkem mě to zaskočilo,“ přiznává pražský rodák.

A je rád, že Slavia jako jeden z mála klubů otevřeně nevyhlašuje útok na titul. „My to říkat nebudeme - a třeba opravdu vyhrajeme! Teď by to stejně byly jenom planý řeči,“ říká Bednář a naráží na hlavního rivala z Holešovic.

„Sparta otevřela kohouty, nakoupila drahé hráče a vytvořila top mužstvo. Kde je ale psáno, že skutečně uspěje? Může se taky stát, že i když chtějí titul, na konci budou mít hov... My musíme s týmem, který máme, nechat na ledě všechno a výsledek přijde. Bylo to vidět i loni, kdy Slavii nikdo netipoval na třetí místo, a podívejte se, jaký výborný výsledek z toho byl,“ uzavírá kanonýr.

Autor OH
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 22.5.2024

Zahrajte si beach volejbal se slávisty! Blíží se osmý ročník oblíbeného turnaje

Chcete si zahrát beachvolejbal s hokejisty a užít si parádní večer ve společnosti slávistů? Zaregistrujte se do turnaje, vyberte si svého oblíbeného hráče do týmu a přijďte se s námi pobavit. Ve ...

Číst více
A-TÝM 20.5.2024

Přípravné zápasy: Slávisty čekají dva turnaje, do Edenu dorazí soupeři z Německa

Slávisté v přípravě před sezonou vyrazí na turnaje do Pardubic a Deggendorfu, představí se na ledě Kladna a v domácím prostředí přivítají Selb, Lipsko a Pardubice B. Celkem mají v plánu osm zápasů.

Číst více
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více