14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
18. března 2014

Jaroslav Bednář: Chtěl jsem se Slavií postoupit do play-off

Jaroslav Bednář byl jedním z hlavních tahounů červenobílých v honbě za předkolem play-off. V rozhodujícím utkání byl vyhlášen hvězdou Pražanů a suverénně ovládl kanadské bodování ve svém klubu za uplynulou sezónu. Jak hodnotí závěrečné utkání, ale také celý rok, asistent kapitána?

Na úvod bych se vrátil k nedělnímu utkání. Byl to zápas plný šancí a gólů na obou stranách, úplně jiný duel než v pátek. Byl to váš taktický záměr přistoupit k tomuto utkání tímto způsobem?
Tak my jsme tak hrát určitě chtěl. Věděli jsme, že to může být náš poslední zápas v letošní sezóně, zároveň jsme ho chtěli urvat a podle toho jsme k němu přistoupili.

Co podle vás nakonec rozhodlo o tom, že do čtvrtfinále postoupily Pardubice?
Stoprocentně rozhodly první tři minuty na začátku třetí třetiny. Možná kdybychom tam při tom sólovém nájezdu, Péti Šenkeříka tuším, odskočili na rozdíl dvou branek, mohl se celý zápas vyvíjet jinak. Ale definitivně zápas rozhodl určitě úvod třetí třetiny.

Jak hodnotíte celou sezónu? Ještě několik kol před koncem základní části se zdálo, že budete hrát play-out. Jste tedy spokojený, že jste se dostali alespoň do předkola?
Já jsem před sezónou říkal, že bych chtěl se Slavií postoupit do play-off, což se nám nepodařilo, tudíž ji musím hodnotit negativně.

Koho nyní v play-off vidíte jako největšího favorita na titul a komu byste naopak titul přál?
Žádného favorita nevidím. Dobré výkony předvádí samozřejmě Sparta a poslední dobou se mi líbí Třinec. Myslím si ale, že se v play-off se může stát prakticky cokoliv.

Na závěr bych se rád zeptal, jak si představujete vaší budoucnost? Mohou se na vás fanoušci Slavie těšit i v příští sezóně, nebo uvažujete o změně působiště?
Momentálně vůbec nevím. Já jsem pod smlouvou, nicméně oslovil mě majitel klubu, že by si se mnou chtěl sednout, ale bližší informace zatím nevím, takže uvidíme.

Autor Adam Kolář
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 25.6.2024

Holý o přípravě: Pilujeme drobnosti, které můžou v zápasech rozhodovat

Poslední měsíce se pro slávistického obránce Jana Holého hodně točí okolo jeho malé dcery. I proto je za volno od zápasů rád, současně ale samozřejmě trénuje na novou sezónu. „Cítím se výborně a ...

Číst více
ROZHOVORY 23.6.2024

Hron a Matějovský o přípravě s A-týmem: Je to náročné, ale dá nám to hodně

V uplynulé sezóně pomohli juniorce k návratu do extraligy. Teď se Filip Hron a Artur Matějovský připravují dokonce s A-týmem. „Nejtěžší je počet tréninků a intenzita,“ popisuje Hron. Teprve ...

Přehrát video
ROZHOVORY 20.6.2024

Klapka přivezl do Edenu dres z Calgary. Na Slavii se rád vracím, říká

Uplynulou sezonu bude mít slávistický odchovanec Adam Klapka navždy v paměti. Připsal si v ní debut v NHL i první gól a v nejprestižnější soutěži světa už dvoumetrový obr shodil i rukavice. ...

Číst více
ROZHOVORY 18.6.2024

Standa Tichý byl zvolen do výkonného výboru ČSLH. Každá změna by měla projít odbornou komisí, říká

Majitel Slavie Standa Tichý bude novým členem výkonného výboru ČSLH, pro jeho zvolení se na sobotní konferenci Českého hokeje vyslovilo 50 z 61 delegátů. V následujícím rozhovoru mluví nejen o svojí ...

Číst více