Druhý domov pro Slavii: V Benešově se těší na nový sešívaný tým

08.06.2017, Jakub Slunečko

Od zimáku v Edenu je to na ten benešovský něco přes 40 kilometrů. Pak můžete nasadit pantofle a v nich v klidu dojít ze stadionu do sauny, restaurace nebo na hotel. Tahle klidná část okresního města Benešova se poctivě chystá na to, až přivítá mladší dorostence Slavie, jejíž B tým právě tady bude hrát domácí zápasy. „Těšíme se na to a naši kluci taky. Je to pro nás krok dopředu,“ říká ředitel HC Lev Benešov Ivan Bartůšek.

 
 

Když pak začíná s exkurzí po zimáku, vypraví, jak tady vyrostl třeba reprezentant Michal Řepík. „Troufnu si říct, že Benešov začíná být hokejovým městem,“ říká místní odchovanec Bartůšek a kolem velkého znaku se lvem přivádí přes chodbu vyparáděnou v klubové modré barvě až do místnosti, kde se pilně renovuje.

1.
Slávistické béčko je naprostou novinkou – čeká ho úplně první sezona

Právě tady bude mít šatnu vůbec první mládežnický B tým, který Slavia v moderní éře postavila. „Jakmile jsme se dohodli se Slavií, okamžitě jsme pro tuhle kategorii začali připravovat lepší a větší kabinu,“ ukazuje Bartůšek na kusy polystyrénu a odložené zednické náčiní.

Slávistické dorostence, kteří se v novém týmu spojí s benešovskými hráči, mimo to čeká taky pěkná sauna, vířivka a kousek od stadionu třeba bazén nebo tenisové kurty. Za zimákem je pak klidná zeleň, kam se dá chodit běhat. Ze všeho dýchá snaha benešovského klubu pozvednout místní hokej na jinou úroveň a hlavně – uvítat tady Slavii jako v jejím druhém domově.

Stará přátelství nerezaví

Po minulém majiteli přebral místní Lvy právě Ivan Bartůšek a spolu s kolegy teď tenhle bývalý hokejista pracuje na benešovském klubu jako na svém životním díle. Spojení se Slavií je pro něj významným krokem kupředu. „Od letošního roku máme výbornou podporu města a snažíme se, aby se benešovský klub zviditelnil. Mít takového partnera jako Slavia je správná cesta,“ těší Bartůška.

Tady bude nová šatna béčka mladšího dorostu

Vyjednávání s Benešovem se účastnil asistent trenéra áčka Slavie Jan Srdínko, který v tomhle středočeském klubu vyrostl a po skončení úspěšné kariéry se věnoval benešovské mládeži. Hlavní roli ale sehrálo staré přátelství Bartůška se sekretářem mládeže Slavie Františkem Pomahačem. „Známe se léta, hrávali jsme spolu v ČLTK Praha. Sám se mi s tímhle nápadem ozval, po letech jsme se potkali a začali jsme na tom pracovat,“ popisuje šéf benešovského klubu.

Ze strany Slavie už dříve zaznělo, že vytvoření mladšího dorostu B má přispět hlavně k tomu, aby se hráči s nižší výkonností zbytečně neuvolňovali do jiných týmů a Slavia o nich měla pořád přehled. Protože v tak mladém věku ještě není jasné, kam se hráč během dospívání výkonnostně posune.

Zabojovat o extraligu

Problém s odlivem hokejistů měli i v Benešově. „Po základní škole naše hráče pořád lákalo zkusit extraligu a utíkali nám. Minulý rok takhle zmizelo asi sedm hráčů,“ říká Bartůšek s tím, že v Benešově nemohli poskládat pořádný tým. Spojení a konfrontace s extraligovou Slavií je tak pro obě strany ideálním řešením. „Chtěli jsme našim hráčům nabídnout srovnání s klukama ze Slavie. Můžou si vyzkoušet, co extraliga mladšího dorostu obnáší a jestli na to mají.“

František Pomahač: „Díky spojení s Benešovem bychom se chtěli posunout dále v práci s mládeží.“

Nový tým spojený z hráčů Slavie a Benešova bude hrát druhou nejvyšší soutěž, ředitel benešovského klubu ale doufá, že z týmu HC Slavia Praha B by se mohli někteří hráči probojovat i do extraligového áčka. Ze strany Slavie jde v podstatě o to samé – i mladí slávisti musí ukázat, že mají na to hrát za A tým.

„Těšíme se na to a kluci taky. Je to pro ně krůček výš. Respekt a pokoru ke Slavii mají a nebude problém dát hráče z obou týmů dohromady,“ loučí se Bartůšek a prohlídku benešovského stadionu ukončuje u plochy, kde už tenhle týden bude znovu led.

Kompletní mladší dorost HC Slavia Praha B tady bude podle domluvy hrát všechny domácí zápasy a trénovat nejspíš dvakrát týdně. Další společný trénink pak bude jednou týdně v Edenu. Za Slavii povede tým David Kuna, na benešovské straně se kouč nového týmu zatím hledá.

Fotogalerie

 

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže