Frodl a Kubica budou reprezentovat na MS v inline hokeji

25.06.2017, David Mencl

Během posledního červnového týdnu se dva slávisté budou prát v dresu české reprezentace na mistrovství světa v inline hokeji IIHF, které proběhne v Bratislavě. Brankářskou jedničkou národního týmu bude talentovaný Dominik Frodl, o útočnou hru se pak bude starat Zdeněk Kubica, pro kterého je to už třetí světový šampionát za sebou.

 
 

V neděli vypuknou první boje v základních skupinách, do hry se dostanou i Češi. Ti se od osmi hodin střetnou se Švédskem, proti kterému se očekává těžká bitva. Na posledním mistrovství konaném v roce 2015 se národní tým také střetl se Švédskem v základní skupině a bylo z toho těsně vítězství 5:4. Na to si pamatuje i Zdeněk Kubica, který k výhře tehdy pomohl jednou asistencí.

„Budeme se chtít soustředit hlavně na obranu, protože proti týmu jako je Švédsko je důležité neinkasovat příliš brzy. Oni jsou hodně zkušení, a když se dostanou do vedení, tak nám třeba i několik minut nemusí půjčit puk. To pak může v klíčové fázi zápasu rozhodovat,“ popisuje Kubica.

Krátká příprava, dva přátelské zápasy s netradičními soupeři

Hráči se sešli teprve v pátek v Břeclavi, kde sehráli dva přípravné duely proti soupeřům z nižší divize - Austrálií a Brazílií. Nešlo však o opravdovou prověrku, trenéři se k tomuto kroku rozhodli proto, aby nahradili tradiční tréninky. „V přípravných zápasech nešlo vůbec o výsledek, důležité bylo, aby si hráči sedli a zvykli si na sebe. Máme tady většinu hráčů z WSM Ligy, hodně hráčů je nesmírně šikovných a já věřím, že to bude fungovat,“ říká Frodl.

Dominik Frodl už jedno zlato z mistrovství světa má, šlo ale jen o juniorské. Letos by rád přidal i dospělé.

Od soboty pak trénují hráči přímo v Bratislavě, kde se celý šampionát odehraje. Všechny zápasy elitní divize se uskuteční na Zimním stadiónu Ondreje Nepely, který hostil i mistrovství světa v ledním hokeji před šesti lety. „Na stadionu je obrovské vedro, kolem třiceti stupňů, což je velký problém. Nechci se na to ale vymlouvat, protože to je pro každého stejné,“ přibližuje jednadvacetiletý gólman.

„Trénovali jsme na jiné ploše, takže jsme si museli zvyknout na tu, která je tady v Bratislavě, ale velký problém to nebude,“ doplňuje Kubica.

Pro oba slávisty nepůjde o první světový šampionát v inline hokeji. Pod hlavičkou IIHF míří Kubica na svoje již třetí mistrovství, Frodl zase vychytal juniorské zlato, tehdy však šlo o turnaj pod záštitou FIRS. Jde o další organizaci, která pořádá mistrovství světa v inline hokeji, pravidla jsou ovšem poměrně odlišná.

„Když jsme v Argentině vyhráli juniorské zlato, tak šlo o jinou organizaci, kde se hraje s menšími brankami a celé hřiště je menší. Bude to úplně něco jiného, mnohem víc srovnatelného s ledním hokejem. Už na tréninku bylo poznat, že se musím připravit na mnohem větší tempo hry,“ vysvětluje Frodl.

Těžká základní skupina je jen na rozjezd, důležité je play-off

Češi v základní skupině narazí postupně na Švédsko, Finsko a Německo. „Švédové i Finové patří k nejlepším na světe, naposledy obě země vybojovaly medaile, takže nás nečeká nic jednoduchého. Musíme se ale soustředit hlavně na náš výkon a nenechat se rozptylovat. U Němců je to pak trochu neznámá, nevíme přesně s jakým týmem přijeli, ale máme na to, abychom vzájemný zápas zvládli,“ říká Kubica.

Do play-off postupují všechny týmy, v základních skupinách tedy jde jen o co nejlepší výchozí pozici, aby se Česi hned ve čtvrtfinále nemuseli postavit Kanadě nebo USA. Základní skupiny končí v úterý, ve středu je den volna a od čtvrtka začínají vyřazovací boje. Nový mistr bude znám v sobotu večer.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže