Sobotka: Do Slavie bych se chtěl jednou vrátit

12.08.2017, Martina Kramerová

Loni to nevyšlo, letos už ano. Turbulentní období, které provázelo jeho opětovný návrat do NHL, už by měl mít Vladimír Sobotka za sebou. Z ruského Omsku zamířil už na konci uplynulé sezony zpátky do Ameriky. S tříletou smlouvou v kapse se tak může třicetiletý útočník v klidu připravovat na novou sezonu. A tréninkové dávky nepolyká nikde jinde než v Edenu. Ostatně stejně jako každé léto. "Každý rok je to stejné. Vždycky se sem rádi vracíme. Na Slavii jsem vyrůstal a je to tým, kam bych se chtěl jednou vrátit," vypráví forvardu zámořského celku St. Louis Blues.

 
 

Hertl si vymění kotouč s Pastrňákem, který pálí na branku. V ní úspěšně zasahuje Petr Mrázek. Ze střídačky skáče na led Filip Chlapík a hledá před prázdnou klecí Aleše Hemského. Ne, nejedná se o setkání reprezentace, ani letní exhibici. Jde o pouhý trénink. Úspěšní borci z NHL se totiž pomalu začínají připravovat na novou zámořskou sezonu. K tomu si vybrali slávistický Eden, kam se většina z nich v létě ráda vrací.

„Každý rok je to stejné. Vždycky se sem rádi vracíme. Jsme rádi za ledy, co tady máme a že můžeme s klukama potrénovat,“ popsal letní idylu třicetiletý Sobotka, jenž červenobílý azyl využívá pravidelně. „Hertlík nám vždycky vyjedná ledy, ale rozhodně nás neřídí. Je to ještě mladý holub,“ dodal s úsměvem na adresu nepsaného „šéfa“ party a organizátora tréninkových jednotek.

Útočník St. Louis zároveň přiznal, že se na ledě zatím jako ryba ve vodě rozhodně necítí. Po chvílích strávených s rodinou se na ledovou plochu dostal až nedávno a pomalu začal s přípravou na nadcházející ročník NHL. „Dovolená byla s rodinou, ale teď už je to jen o práci. Jsem podruhé nebo potřetí na ledě a mám toho plné zuby. Zatím je to zábava, trénink teprve přijde,“ řekl o svém programu.

Aby se na soutěžní ročník připravil co nejlépe, snaží se Sobotka makat po všech stránkách naplno. Třeba i zaváděním různých tréninkových novinek. „Každý rok vymýšlíme nové věci. Snažíme se trénink posouvat někam dál. Uvidíme, co přinese další sezona. Teď mě čeká další měsíc tréninku, a pak odlétáme zpátky do Ameriky,“ odkryl plány slávistický odchovanec.

Na KHL si nemůžu stěžovat. Amerika je ale lepší, přiznává Sobotka

Po třech sezonách v Rusku už Sobotka ale nenabere směr Omsk, kde v letech 2014–2017 působil. Místo toho vyrazí na druhou stranou zeměkoule. V dresu Blues už odehrál na jaře pár zápasů, teď se do mužstva vrací naplno. Díky jistotě angažmá navíc prožil letošní léto pohodověji. „Oproti jiným létům je to pro nás s rodinou lepší, víme, kde budeme následující tři roky. V tomhle směru je to výhodnější, než se s někým dohadovat nebo něco tahat. Jsem rád, že je to ukončené.“

Zámořskou štaci si vyzkoušel už v letech 2010–2012, proto může porovnávat kvality obou zemí. „V Americe už jsem byl. Život je tam lepší. I kvalita hokeje. Ale v KHL jsem si neměl na co stěžovat, měl jsem všechno, co jsem potřeboval. Až na to zranění, co se mi stalo. Jak říkám, nebylo si na co stěžovat, ale každý asi ví, že v Americe bude lepší život než v Rusku,“ zhodnotil třicetiletý snajpr.

Kulaté narozeniny oslavil letos a i když už má ba hřbetě tři křížky, cítí se výborně. „Žádné změny zatím nepociťuju. Je to jenom číslo, tělo zatím drží pohromadě. Takže dobré,“ usmíval se při zmínkách o svém věku.

Velkou část své kariéry strávil na Slavii, kde dodnes potkává staré známé. A přestože v sezoně nemá tolik času, aby sledoval výsledky svého milovaného týmu, jednou by se do něj chtěl určitě vrátit. „Znám se tu vlastně jen s Honzou Novákem a vždycky se pobavíme, jak to tady funguje, nebo co se změnilo. Rád se sem vracím. Na Slavii jsem vyrůstal a je to tým, kam bych se chtěl vrátit, nebo kam se budu vracet,“ uzavřel.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže