Klíč k parádnímu obratu? Charakter a odhodlání, říká Kadlec

31.01.2018, David Soumar

Po měsíci se Martin Kadlec vrátil z hostování v Litoměřicích. Hned byl u tříbodové výhry a především u senzačního obratu sešívaných proti Vsetínu. A co víc, sám se na otočce z 0:4 na 5:4 významně podílel. U třech branek byl na ledě a tu rozhodující sám vstřelil. „Když se něco takového povede, mají z toho radost jak hráči, tak fanoušci. Taková třešnička na dortu.“

 
 

Návrat z hostování byl pro vás vcelku povedený. Tak jste si to asi představoval…
Určitě to ale mohlo být o dost sladší. To, co jsme předváděli první půlku zápasu, bylo hodně smutné.

Čím to bylo způsobené?
Těžko říct. Soupeř byl půlku zápasu lepší. K ničemu nás nepustili. Dali z toho ty góly a vedli najednou 4:0. Třeba dodat, že v tu chvíli zaslouženě. Pak soupeř na můj vkus trochu zbytečně přestál hrát a nechal iniciativu na nás. Toho jsem využili a zase po právu to otočili. Tu druhou polovinu jsme byli o dost lepší.

I za stavu 0:4 vypadal tým hodně odhodlaný s výsledkem něco udělat. Kde se rodila ta motivace?
Viděli jsme předchozí výsledky. Kluci tady otočili zápas s Budějovicemi nebo s Frýdkem ještě před mým odchodem. Charakter a odhodlaní se kousnout v tom týmu je. To ty zápasy otáčí. Lepší by ale rozhodně bylo nastoupit do zápasu takhle dobře už od začátku.

V Litoměřicích jste odehrál jedenáct zápasů a zapsal devět bodů (4+5). Jak jste tam byl spokojený?
Super. Nemohu proti nim říct nic špatného. Líbilo se mi tam, hrálo se mi tam dobře. Vedení a trenérům v Litoměřicím musím poděkovat za ten měsíc, co jsem tam trávil.

Třešnička na dortu

Zpět k zápasu v Edenu. Po druhé třetině jste se Zdeňkem Doležal zůstal hodně dlouho na střídačce. Co jste probírali?
Bavili jsme o té hře. Věděli jsme, že budeme hrát třetí třetinu spolu. Něco jsme si k tomu řekli. I k té přesilovce, abychom věděli.

Martin Kadlec strávil poslední měsíc na hostování v Litoměřicích. V jedenácti zápasech si připsal devět bodů (4+5). (foto: hclitomerice.cz)

Na ledě jste byl u branek na 3:4 i 4:4, na 5:4 jste nakonec sám gól dal. Jak jste ty situace prožívali?
Bylo vidět, že i lidé najednou ožili. Tlačili nás k tomu, abychom ten zápas otočili. Tohle je v tom hokeji taková ta třešnička na dortu. Když se něco takového povede, mají z toho radost jak hráči, tak fanoušci.

Brankář Pavel Jekel uváděl v jednom z nedávných rozhovorů, že si ze střetnutí se Slavií vybavuje jen útočníka Kadlece, který mu často dával góly… Pamatujete si, že by se vám proti němu nějak zvlášť dařilo? V tomto zápase jste ho zase symbolicky svou brankou vyhnal na střídačku.
Ten rozhovor jsem nezaznamenal. Ani si přesně nepamatuji, že bych mu dával hodně gólů. Je ale pravda, že on chytal loni v play off proti nám za Třebíč. Tam mi něco napadalo. Nedávno jsem se proti němu postavil ještě v dresu Litoměřic. Tam jsem měl pár šancí, ale naopak on vychytal mě. Jsem rád, že se to otočilo. Doufám už jen, že Kladno prohrálo s Energií…

Vary zápas nad Rytíři vyhrály 4:0.
Takže jsme je bodově dorovnali. To je super. Tabulku teď dost sledujeme.

Body byste jistě rádi získali i v Třebíči. S čím půjdete do dalšího zápasu?
Tam je to pro nás vždycky těžké. Nehraje se nám tam moc dobře. Docela jsme se tam trápili. Víme, že to bude hodně těžký zápas, který ale potřebujeme vyhrát. Jen tam se udržíme mezi nejlepšími. Chceme zůstat v první čtyřce.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže