6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
PREVIEW
19. listopadu 2019

Boj o osmičku pokračuje, do Edenu přijíždí Vsetín

Jen dva dny po porážce na ledě Poruby čeká Slavii další soupeř z Moravy. Do Prahy se chystá Vsetín, který v tuto chvíli okupuje pátou příčku. Porazí sešívaní Valachy i podruhé v sezoně?


24. kolo: HC Slavia Praha vs. VHK ROBE Vsetín

Porovnání
8. místo (38 b.)
Tabulka
5. místo (45 b.)
59:60
Skóre
79:55
Tomáš Šmerha (8+12)
Lídr bodování
Ondřej Slováček (3+17)
Filip Kuťák
Tomáš Šmerha (oba 8 gólů)
Nejlepší střelec
Radim Kucharczyk
Vlastimil Dostálek (oba 10 gólů)
Jan Novák (3+7)
Obránce
Ondřej Slováček (3+17)
Roman Málek (92,18 %)
Martin Michajlov (92,34 %)
Brankáři
David Gába (91,17 %)
Ondřej Bláha (88,18 %)
Poruba – Slavia 4:1
Poslední zápas
Vsetín – Benátky 8:0


První část Chance ligy se pozvolna blíží svému vyvrcholení. Do jejího konce zbývá pouhých sedm zápasů a kolem dělící čáry pro další fázi, tedy osmého místa v tabulce, začíná být horko. To pociťují i sešívaní hokejisté, kteří se sice ve slibně rozehrané sezoně před pár týdny přiblížili samotnému čelu ligového peletonu, porážky v posledních dvou zápasech je však vrátily právě do možného nebezpečí druhé osmičky.

Mrzet je to může z více důvodů. Tím hlavním je samozřejmě ztráta kontaktu se špičkou, druhak se navíc jednalo o soupeře, s nimiž se slávisté pohybují na podobných bodových hodnotách a případná vítězství by tak mohla doslova mít dvojnásobnou váhu.

Teď však mohou svá zaváhání napravit. Proti Vsetínu už jednou letos uspěli, navrch na jeho ledě, dokáží však zapomenout na poslední dny a k tomu oživit pověst o nedobytném Edenu, který dvakrát za sebou padl?

Valaši jedou, vyhráli posledních sedm utkání

A budou to mít proti čtvrtečnímu soupeři pořádně složité. Vsetín se rozjel nevídaným způsobem, vyhrál posledních sedm utkání v řadě, a to navíc při uctivém skóre 31:11! Zatím nejpovedenější série Valachů v sezoně znamenala postupný výšlap až na páté místo.

A byť jsou na tom v tuto chvíli o sedm bodů lépe než Slavia, nemají ani oni ještě stoprocentně jistou účast v lepší osmičce. Druhý nejčastěji střílející tým Chance ligy tak rozhodně nepřijede do Vršovic s cílem bránit, jako spíš s chutí vrátit červenobílým nepříjemnou porážku 4:5, kterou od Pražanů utržili na vlastním ledě zkraje října.

Spoléhat se při svém pokusu vybojovat nějaké ty body mohou na poněkud netradičního lídra. Ondřej Slováček totiž nastupuje běžně jako obránce, i z defenzivní pozice však v tuto chvíli kraluje týmovému bodování s třemi brankami a sedmnácti nahrávkami. Pro porovnání – to je dvojnásobný počet oproti nejproduktivnějšímu obránci sešívaných - Janu Novákovi.

Budou právě oni dva těmi, kdo zařídí svému týmu tři veledůležité body, či se za oba soupeře prosadí poněkud tradičnější střelci? Úvodní buly 24. kola Chance ligy bude v Edenu vhozeno ve čtvrtek v 18:00, přijďte podpořit slávisty v boji o nejlepší osmičku!

Autor Tomáš Pauček
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více