7. prosinec
Slavia Kadaň
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
PREVIEW
19. listopadu 2019

Boj o osmičku pokračuje, do Edenu přijíždí Vsetín

Jen dva dny po porážce na ledě Poruby čeká Slavii další soupeř z Moravy. Do Prahy se chystá Vsetín, který v tuto chvíli okupuje pátou příčku. Porazí sešívaní Valachy i podruhé v sezoně?


24. kolo: HC Slavia Praha vs. VHK ROBE Vsetín

Porovnání
8. místo (38 b.)
Tabulka
5. místo (45 b.)
59:60
Skóre
79:55
Tomáš Šmerha (8+12)
Lídr bodování
Ondřej Slováček (3+17)
Filip Kuťák
Tomáš Šmerha (oba 8 gólů)
Nejlepší střelec
Radim Kucharczyk
Vlastimil Dostálek (oba 10 gólů)
Jan Novák (3+7)
Obránce
Ondřej Slováček (3+17)
Roman Málek (92,18 %)
Martin Michajlov (92,34 %)
Brankáři
David Gába (91,17 %)
Ondřej Bláha (88,18 %)
Poruba – Slavia 4:1
Poslední zápas
Vsetín – Benátky 8:0


První část Chance ligy se pozvolna blíží svému vyvrcholení. Do jejího konce zbývá pouhých sedm zápasů a kolem dělící čáry pro další fázi, tedy osmého místa v tabulce, začíná být horko. To pociťují i sešívaní hokejisté, kteří se sice ve slibně rozehrané sezoně před pár týdny přiblížili samotnému čelu ligového peletonu, porážky v posledních dvou zápasech je však vrátily právě do možného nebezpečí druhé osmičky.

Mrzet je to může z více důvodů. Tím hlavním je samozřejmě ztráta kontaktu se špičkou, druhak se navíc jednalo o soupeře, s nimiž se slávisté pohybují na podobných bodových hodnotách a případná vítězství by tak mohla doslova mít dvojnásobnou váhu.

Teď však mohou svá zaváhání napravit. Proti Vsetínu už jednou letos uspěli, navrch na jeho ledě, dokáží však zapomenout na poslední dny a k tomu oživit pověst o nedobytném Edenu, který dvakrát za sebou padl?

Valaši jedou, vyhráli posledních sedm utkání

A budou to mít proti čtvrtečnímu soupeři pořádně složité. Vsetín se rozjel nevídaným způsobem, vyhrál posledních sedm utkání v řadě, a to navíc při uctivém skóre 31:11! Zatím nejpovedenější série Valachů v sezoně znamenala postupný výšlap až na páté místo.

A byť jsou na tom v tuto chvíli o sedm bodů lépe než Slavia, nemají ani oni ještě stoprocentně jistou účast v lepší osmičce. Druhý nejčastěji střílející tým Chance ligy tak rozhodně nepřijede do Vršovic s cílem bránit, jako spíš s chutí vrátit červenobílým nepříjemnou porážku 4:5, kterou od Pražanů utržili na vlastním ledě zkraje října.

Spoléhat se při svém pokusu vybojovat nějaké ty body mohou na poněkud netradičního lídra. Ondřej Slováček totiž nastupuje běžně jako obránce, i z defenzivní pozice však v tuto chvíli kraluje týmovému bodování s třemi brankami a sedmnácti nahrávkami. Pro porovnání – to je dvojnásobný počet oproti nejproduktivnějšímu obránci sešívaných - Janu Novákovi.

Budou právě oni dva těmi, kdo zařídí svému týmu tři veledůležité body, či se za oba soupeře prosadí poněkud tradičnější střelci? Úvodní buly 24. kola Chance ligy bude v Edenu vhozeno ve čtvrtek v 18:00, přijďte podpořit slávisty v boji o nejlepší osmičku!

Autor Tomáš Pauček
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 5.12.2019

Speciální vánoční nabídka! Permice na druhou část sezony

Slávisté zvládli první polovinu sezony perfektně a vybojovali si účast v elitní osmičce. Ve druhé části sezony je čeká 14 domácích zápasů ve skupině “O pořadí v play-off” a vy můžete být u toho! ...

Číst více
ZÁPASY 4.12.2019

Souboj dvou Slavií vyzněl pro Třebíč! Sešívaní se vrací bez bodu

Sešívaní nezvládli duel s Třebíčí a z Vysočiny se vrací s porážkou. Domácí položili základy výhry v první třetině, kdy se ujali vedení. Slavia nenašla odpověď a Horáci naopak přidali další tři góly. ...

Číst více
A-TÝM 3.12.2019

Michajlov odměněn za skvělé výkony. Vybojoval si střídavé starty do extraligy

Brankáři jsou v letošní sezoně velkou oporou Slavie. Roman Málek si před nedávnem vysloužil první pozvánku do mládežnické reprezentace, Martin Michajlov nyní svými výkony upoutal pozornost Mladé ...

Číst více
A-TÝM 3.12.2019

Osmička je naše! Fanoušci naházeli na led plyšáky, Slavii podpořil i Vémola

Slávisté mají za sebou parádní zápas. V Edenu porazili Prostějov a zajistili si postup mezi elitní osmičku a tím i jistotu účasti minimálně v předkole play-off. Sešívané před zápasem podpořil ...

Číst více