OHLASY
30. září 2020

Branka z buly? Domluvili jsme se předem, říká Šteiner

Šest zápasů, pět výher. Slávisté prožívají výborný vstup do nové sezony, který potvrdili i ve středečním utkání proti Přerovu. Moravany porazili 3:2 a připsali si třetí domácí výhru v řadě. „Je super, že porážíme silné týmy, jako je Přerov,“ říká útočník David Šteiner, jenž vstřelil vítězný gól duelu.

Vyhráli jste popáté v řadě. Jak jste spokojeni s dnešním vítězstvím?
Odehráli jsme dobrý zápas. Do první třetiny jsme vstoupili výborně, podařilo se nám dát dva góly a vedli jsme. Pak jsme udělali zbytečné fauly, museli jsme hrát v oslabení a dostali jsme gól. To nás trochu srazilo, ale třetí třetina byla v našem podání dobrá.

Bylo důležité, že jste i oproti předchozímu utkání s Vrchlabím vstoupili do zápasu lépe a dali jste první gól?
Psychicky je to určitě důležité, týmu to hodně pomůže.

Ve druhé třetině padlo hodně vyloučení, oba týmy měly k dispozici přesilové hry. Mohlo to být způsobené vyhroceným průběhem?
Bylo to jako každý jiný zápas, prostě se to nějak sešlo. Nic hrozného to nebylo.

Na začátku třetí třetiny jsi zvyšoval na 3:1, když jsi překonal brankáře Dvořáka po akci Filipa Vlčka, který ti nahrával hned z vhazování. Měli jste to secvičené?
Už před buly jsme si řekli, že Vlčák bude buly hrát dopředu a že se mě tam pokusí najít. Vyšlo to (úsměv).

Vaší formaci, ve které hrál ještě Marek Tomica, se v zápase dařilo. Často jste byli v útočném pásmu, vytvořili jste si řadu šancí a celkově jste hráli rychlý hokej.
Trenéři po nás samozřejmě chtějí, abychom byli hodně agresivní a chodili do brány. Tohle jsme dneska splnili.

Poprvé v letošní sezoně jste vyhráli doma za tři body. To je určitě taky důležité, souhlasíš?
Hodně nás to nakoplo, psychicky nám to pomůže. Je to několikátá výhra za sebou, plus za tři body. Jsem rád, že to konečně vyšlo, a doufám, že takhle budeme pokračovat dál.

Navíc jste porazili Přerov, tým, který má velké ambice. Vnímáte to?
Jistě, je to důležité. Je super, že porážíme silné týmy, jako je Přerov. Pro ně to určitě nebylo jednoduché, byli po dlouhé karanténě. Jsem ale rád, že jsme to zvládli.

V šesti zápasech máš na kontě čtyři body za dva góly a dvě asistence. Předpokládám, že jsi rád, že se ti daří i individuálně.
Určitě, doufám, že v tom budu pokračovat i v příštích utkáních a pomůžu týmu k bodům a výhrám.

Autor Šimon Rogner
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.