Další výzva: Benátky. Potrápí Slavii i bez nejproduktivnějšího hráče?

27.11.2018, Jakub Slunečko

Slavia naposledy dvakrát za sebou naplno bodovala na začátku října. V Benátkách má teď ideální příležitost bodovou stabilitu získat zpět. V případě úspěchu by se sešívaní opět pohodlněji zabydleli v první osmičce Chance ligy.

29. kolo: HC Benátky nad Jizerou vs. HC Slavia Praha

Lukáš Sochůrek (84.09 %)
Jihlava – Benátky 3:2sn
Slavia – Vsetín 7:3

Snad už nikoho nepřekvapilo, že Slavia v minulém kole po vysoké porážce na ledě Poruby opět diametrálně otočila a doma naopak přejela favorita ze Vsetína. Výsledek 7:3 vypadá parádně.

I ve třetím mači po svém návratu se trefil Jaromír Kverka a mezi obránci se pak blýskl osmnáctiletý Jan Štibingr, který povedenou střelou od modré oslavil první gól ve slávistickém áčku.

V útoku se zase rozstřílel Lukáš Krejčík. Proti Vsetínu se radoval dvakrát. Krejčík ale upozorňuje, že vysoká výhra nad favoritem nic znamenat nemusí. „Každý tým má nějakou kvalitu a je vidět, že soutěž je hodně vyrovnaná. Výsledky tomu odpovídají. V úterý si dáme kvalitní lehčí trénink a snad se pak udržíme na vítězné vlně. V téhle soutěži je jedno, jestli hrajeme v Benátkách, nebo Přerově či Prostějově,“ řekl směrem ke středečnímu mači v Benátkách.

Slavia bude chtít opět naplno bodovat, což se jí dvakrát za sebou podařilo naposledy ve 12. kole na začátku října. Sešívaní sice i zápase se Vsetínem dokázali, že umí vyhrát s každým, bodová stabilita je však tím, co teď opravdu potřebují.

Benátky se trápí, přišli o nejproduktivnějšího hráče

Středeční soupeř sešívaných má hodně blízko ke dnu tabulky. Na poslední Kadaň mají Benátky pouhý jednobodový náskok. Ovšem pozor, i Benátečtí umí překvapit – vždyť na konci října porazili doma Motor a v posledním kole prohráli na ledě vedoucí Dukly až po nájezdech 2:3.

Nejproduktivnější hráč Mikyska už Benátkám nepomůže

A to na ledě lídra tabulky dokonce vedli už 2:0. „Samozřejmě i když na ledě Jihlavy se body moc nedělají, tak jsme věřili, že zápas dotáhneme do konce a zvítězíme tady i za tři body,“ řekl po zápase trenér Jiří Kudrna.

Už v Jihlavě hrály Benátky bez svého nejproduktivnějšího hráče Josefa Mikysky. Ten nasbíral ve 25 zápasech letošní sezony 14 bodů (7+7), ale klub v úterý oznámil jeho odchod do EHC Freiburg, který hraje druhou nejvyšší německou soutěž.

To je pro Středočechy velká rána. Avšak o to větší šanci zazářit teď mají mladí hráči, z nichž většinu má v Benátkách jako na své farmě extraligový Liberec.

Sešívaní ale nechtějí nic nechat náhodě, budou se snažit potvrdit roli favorita a na ledě soupeře přidat další tři body, které by Slavii pomohly upevnit pozici v první osmičce Chance ligy.

Povede se? Zápas začne na stadionu v Benátkách ve středu 28. listopadu v 17:30. Pokud se nechystáte přímo na stadion, můžete utkání sledovat na hokejka.cz nebo v online přenosu.