9. srpen
Sparta Slavia
18:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
18. května 2022

Defenzivu Slavie posílí důrazný obránce Jakub Matyáš

Šestou předsezonní posilou slávistického kádru je vysoký obránce Jakub Matyáš, který přichází z třinecké organizace. Osmadvacetiletý hokejista má na svém kontě 81 startů v extralize a další téměř dvě stovky v Chance lize, naposled působil ve Frýdku-Místku.

„K ofenzivním bekům, které jsme přivedli, potřebujete také hráče, kteří se starají o defenzivu. Kuba umí čistit předbrankový prostor, hraje důrazný hokej a kryje záda právě obráncům, kteří podporují útok,” přibližuje sportovní manažer Jaroslav Bednář.

„Dostal jsem nabídku, která mě zaujala. Myslím si, že Slavia buduje zajímavý tým, který by mohl mít velké ambice, a to mi přišlo zajímavé,” říká o svém přestupu Matyáš.

Jakub Matyáš začínal s hokejem v Přerově, dorostenecké a juniorské roky následně strávil v Karlových Varech. Poté se znovu stěhoval přes celou republiku až do Třince, kde v sezoně 2013/14 debutoval v extralize.

V následujících letech hrál kromě nejvyšší soutěže pravidelně Chance ligu. Postupně v ní oblékl dres Prostějova, Přerova a Frýdku-Místku.

Nyní se poprvé během svojí seniorské kariéry stěhuje do Čech a od nové sezony bude hájit červenobílé slávistické barvy. Nastupovat bude s číslem 26.

Aktuální složení kádru

Brankáři: Roman Málek, Michal Pittr, Tomáš Volevecký
Obránci: Jindřich Barák, Tadeáš Hejda, Karel Klikorka, Jakub Matyáš, Šimon Szathmáry, Dušan Žovinec, Tomáš Duda, Zoran Fiala, Dominik Němeček
Útočníci: Jaroslav Brož, Jan Kern, Tomáš Knotek, Pavel Mrňa, Michal Poletín, Tomáš Pšenička, Vladimír Růžička, David Šteiner, Robin Všetečka, Lukáš Žejdl, Maxim Havrda, Vladislav Houška, Tomáš Labuzík, Daniil Petrov, Lukáš Strnad, Petr Šíma, Štěpán Turek.
Pozn.: Tučně vyznačení hráči mají s klubem uzavřené smlouvy pro sezonu 2022/23.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.7.2022

Nejrychleji stříleli v Edenu obránci. Kdo vyhrál?

Hokejisté Slavie si vyzkoušeli, jak rychle umí vystřelit. Kdo vyhrál a jaký mají recept na nejrychlejší střelu? Podívejte se na video!

Přehrát video
A-TÝM 1.7.2022

Talentovaný útočník Lukáš Strnad podepsal smlouvu se Slavií!

Osmnáctiletý útočník Lukáš Strnad, který v minulém roce nakoukl i do reprezentace, podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu. Přestože je věkem stále ještě junior, měl by se poprat o ...

Číst více
ROZHOVORY 29.6.2022

Děláme hodně vytrvalost, pan Málek nás nešetří, směje se Pittr

Michal Pittr se ve svých 19 letech připravuje na první sezonu v slávistickém áčku. V té loňské se na konci zranil, teď už ale trénuje naplno. „Děláme hodně vytrvalost, pan Málek svoje má speciality a ...

Přehrát video
FANOUŠCI 24.6.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici v srpnu v Edenu!

Rozlučka slávistických legend Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží. Ve středu 24. srpna od 18:00 se v Edenu sejdou hokejové osobnosti ke speciálnímu exhibičnímu zápasu. Vstupenky jsou v prodeji na ...

Číst více