7. prosinec
Slavia Kadaň
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
7. prosince 2011

Děkuji fanouškům, byli jste prostě skvělí, říká loučící se Vašíček

Kádr hokejistů Slavie doznává během špatně se rozvíjející sezony několika změn, ta vůbec největší přišla ve středu. Do klubu přišli Tomáš Pospíšil s Jurajem Valachem z Komety Brno, opačným směrem byli posláni Tomáš Svoboda a Jiří Vašíček. Ještě v minulé sezoně přitom oba byli stěžejními hráči týmu. "Nečekali jsme to. Byl to pro nás šok," shodují se.

Generální manažer Slavie Vladimír Růžička se k výměnám dlouho nechtěl uchylovat a kádr hlavně rozšiřoval, po pondělním zápase s Mladou Boleslaví už však mluvil o tom, že o nějakých trejdech přece jen uvažuje. Věci se daly rychle do pohybu a výsledkem je návrat Pospíšila, kterého na trase Brno-Praha doprovodil Juraj Valach. Místo v kabině jim uvolnili Tomáš Svoboda s Jiřím Vašíčkem.

"Po tréninku si nás trenér zavolal k sobě a řekl, že jsme byli vyměněni do Komety. Byl to pro mě šok. Žádné náznaky jsem neměl, ale i takový je hokej. Já vím, že mé výkony nebyly optimální. Sám se sebou jsem nebyl spokojený," přiznal Vašíček, jemuž pochopitelně nebylo moc do řeči.

"V létě se sem zase možná vrátím, odcházím jen na hostování. Ovšem třeba už tu pro mě nebude místo, to teď nikdo neví. Uvidíme, jak to bude, tohle není otázka pro mě. Já se teď budu soustředit hlavně na Kometu. Doufám, že se tam chytnu a budu hrát stejně jako dřív. A co bude po sezoně, opravdu netuším," konstatoval důrazný zadák, který na závěr rozhovoru vysekl poklonu slávistickým fanouškům.

“Chtěl bych jim vzkázat, že jsou prostě skvělí. Vždycky nám neskutečně pomáhali. Hrozně si jich vážím a posílám jim velké díky, určitě na vás jen tak nezapomenu,“ vzkázal na rozloučenou.

Tomáš Svoboda: Nepochybuji, že se mi forma zase vrátí

Zpráva o nečekaném odchodu zasáhla i Tomáše Svobodu. "Něco podobného jsem vůbec nečekal. Mrzí mě to, chtěl jsem tady zůstat, ale co se dá dělat. V pátek se mám hlásit v Brně, taková je realita," povzdechl si čtyřiadvacetiletý forvard, jenž se spolu s Vašíčkem vydal na Moravu ještě ve čtvrtek večer.

Do Brna jeli společně, v létě se však jejich cesty možná rozejdou. Oba sice odcházejí jen na hostování, u Svobody s Pospíšilem se však řeší varianta přestupů. "Slyšel jsem o tom, že mi v Brně připravují nový kontrakt, že tam asi půjdu natvrdo. Ale teď nechci předbíhat, třeba to dopadne ještě úplně jinak," pokrčil rameny.

V Brně vzniká poslední dobou taková malá slávistická kolonie. Vašíčka se Svobodou tam přivítají Tomáš Žižka či Miroslav Holec, kteří ještě loni byli jejich spoluhráči v sešívaném táboře. "Určitě se na ně už moc těším. Věřím, že je tam skvělá parta a do týmu bez problému zapadnu, hlavní ale budou moje výkony. Já nepochybuji o tom, že se mi forma zase vrátí. Jen už to holt nebude ve Slavii," podotknul tichým hlasem Svoboda.

Autor OH
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 5.12.2019

Speciální vánoční nabídka! Permice na druhou část sezony

Slávisté zvládli první polovinu sezony perfektně a vybojovali si účast v elitní osmičce. Ve druhé části sezony je čeká 14 domácích zápasů ve skupině “O pořadí v play-off” a vy můžete být u toho! ...

Číst více
PREVIEW 5.12.2019

První část uzavřeme v Edenu proti Kadani!

Základní část Chance ligy v sobotu napíše svou poslední kapitolu. Slavia se v závěrečném duelu před startem nadstavby utká s Kadaní, která se krčí na poslední příčce tabulky. První měření sil ...

Číst více
SESTŘIHY 5.12.2019

Sestřih zápasu: Třebíč - Slavia 4:1

Po pěti výhrách v řadě slávisté padli na ledě Třebíče 1:4. Bez útočných opor Vampoly a Šmerhy dokázali vstřelit pouze jedinou branku, a to až v momentě, kdy měli domácí čtyřgólový náskok. Prosadil se ...

Přehrát video
ZÁPASY 4.12.2019

Souboj dvou Slavií vyzněl pro Třebíč! Sešívaní se vrací bez bodu

Sešívaní nezvládli duel s Třebíčí a z Vysočiny se vrací s porážkou. Domácí položili základy výhry v první třetině, kdy se ujali vedení. Slavia nenašla odpověď a Horáci naopak přidali další tři góly. ...

Číst více