29. leden
Slavia Vsetín
18:00
1. únor
Poruba Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
7. prosince 2011

Děkuji fanouškům, byli jste prostě skvělí, říká loučící se Vašíček

Kádr hokejistů Slavie doznává během špatně se rozvíjející sezony několika změn, ta vůbec největší přišla ve středu. Do klubu přišli Tomáš Pospíšil s Jurajem Valachem z Komety Brno, opačným směrem byli posláni Tomáš Svoboda a Jiří Vašíček. Ještě v minulé sezoně přitom oba byli stěžejními hráči týmu. "Nečekali jsme to. Byl to pro nás šok," shodují se.

Generální manažer Slavie Vladimír Růžička se k výměnám dlouho nechtěl uchylovat a kádr hlavně rozšiřoval, po pondělním zápase s Mladou Boleslaví už však mluvil o tom, že o nějakých trejdech přece jen uvažuje. Věci se daly rychle do pohybu a výsledkem je návrat Pospíšila, kterého na trase Brno-Praha doprovodil Juraj Valach. Místo v kabině jim uvolnili Tomáš Svoboda s Jiřím Vašíčkem.

"Po tréninku si nás trenér zavolal k sobě a řekl, že jsme byli vyměněni do Komety. Byl to pro mě šok. Žádné náznaky jsem neměl, ale i takový je hokej. Já vím, že mé výkony nebyly optimální. Sám se sebou jsem nebyl spokojený," přiznal Vašíček, jemuž pochopitelně nebylo moc do řeči.

"V létě se sem zase možná vrátím, odcházím jen na hostování. Ovšem třeba už tu pro mě nebude místo, to teď nikdo neví. Uvidíme, jak to bude, tohle není otázka pro mě. Já se teď budu soustředit hlavně na Kometu. Doufám, že se tam chytnu a budu hrát stejně jako dřív. A co bude po sezoně, opravdu netuším," konstatoval důrazný zadák, který na závěr rozhovoru vysekl poklonu slávistickým fanouškům.

“Chtěl bych jim vzkázat, že jsou prostě skvělí. Vždycky nám neskutečně pomáhali. Hrozně si jich vážím a posílám jim velké díky, určitě na vás jen tak nezapomenu,“ vzkázal na rozloučenou.

Tomáš Svoboda: Nepochybuji, že se mi forma zase vrátí

Zpráva o nečekaném odchodu zasáhla i Tomáše Svobodu. "Něco podobného jsem vůbec nečekal. Mrzí mě to, chtěl jsem tady zůstat, ale co se dá dělat. V pátek se mám hlásit v Brně, taková je realita," povzdechl si čtyřiadvacetiletý forvard, jenž se spolu s Vašíčkem vydal na Moravu ještě ve čtvrtek večer.

Do Brna jeli společně, v létě se však jejich cesty možná rozejdou. Oba sice odcházejí jen na hostování, u Svobody s Pospíšilem se však řeší varianta přestupů. "Slyšel jsem o tom, že mi v Brně připravují nový kontrakt, že tam asi půjdu natvrdo. Ale teď nechci předbíhat, třeba to dopadne ještě úplně jinak," pokrčil rameny.

V Brně vzniká poslední dobou taková malá slávistická kolonie. Vašíčka se Svobodou tam přivítají Tomáš Žižka či Miroslav Holec, kteří ještě loni byli jejich spoluhráči v sešívaném táboře. "Určitě se na ně už moc těším. Věřím, že je tam skvělá parta a do týmu bez problému zapadnu, hlavní ale budou moje výkony. Já nepochybuji o tom, že se mi forma zase vrátí. Jen už to holt nebude ve Slavii," podotknul tichým hlasem Svoboda.

Autor OH
Nepřehlédněte
SESTŘIHY 27.1.2020

Sestřih zápasu: Havířov - Slavia 2:7

Vítězslav Bílek opět úřadoval, tentokrát se dokonce blýskl hattrickem. Přídali se k němu i další slávisté a nakonec si odvezli z Havířova vysoké vítězství 7:2. Podívejte se na sestřih.

Přehrát video
ZÁPASY 27.1.2020

Debakl Havířova řídil hattrickem Bílek!

To byla paráda! Slávisté vyjeli do Havířova vybojovat šestou výhru řadě a už po patnácti minutách vedli o tři branky. Ačkoliv dokázali domácí dvakrát snížit, poslední slovo měla vždy Slavia, která ...

Číst více
MLÁDEŽ 26.1.2020

Junioři znají další program! Čeká je DHL Superpohár

Slávističtí junioři v pátek a v sobotu zakončili posledními dvěma zápasy turnaj O Pohár DHL, sezóna jim ale ještě nekončí. Završí ji totiž jako účastníci turnaje DHL Superpohár.

Číst více
A-TÝM 25.1.2020

Sestřih zápasu: Chomutov - Slavia 1:4

Sešívaní jsou v parádní formě - vyhráli už pět utkání v řadě a stoupají tabulkou vzhůru. K posunu na páté místo výrazně pomohl i útočník Vítězslav Bílek, který se trefil ve všech čtyřech zápasech za ...

Přehrát video