Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
PREVIEW
21. února 2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. Slavia od dlouhé vítězné šňůry střídá výhry a porážky. Teď dvakrát v řadě padla. Uspěje před domácími fanoušky alespoň do třetice?


O pořadí v play-off, 23. kolo: HC Slavia Praha vs. AZ RESIDOMO Havířov

Porovnání týmů
5. místo (85 b.)
Tabulka
7. místo (76 b.)
159:150
Skóre
132:139
Tomáš Šmerha (26+29)
Lídr bodování
Jakub Kotala (19+25)
Tomáš Šmerha (26 gólů)
Nejlepší střelec
Jakub Kotala (19 gólů)
Jan Novák (5+17)
Obránce
Alex Rašner (3+18)
Martin Michajlov (92,40 %)
Roman Málek (90,89 %)
Brankáři
Aleš Stezka (90,63 %)
Jiří Matoušek (92,44 %)
Slavia – Chomutov 3:4
Poslední zápas
Havířov – České Budějovice 2:4


Slávisté po dlouhé šňůře výher v posledních čtyřech bitvách třikrát klopýtli. Vítěznou série sešívanému celku přetnul Motor, který v Edenu triumfoval 6:3. Poté Pražané navlékli další korálek vítězství, když dovezli dva body z Přerova (3:2p). Poslední dvě utkání v Edenu ale svěřencům trenéra Říhy nevyšla podle představ. Nejdřív odevzdali výhru Litoměřicím (3:4), a poté stejným výsledkem padli s Piráty.

Právě duel s Chomutovem byl hodně divoký. Sešívaní prohrávali brzy po úvodním buly už 0:2, ale vývoj skóre dokázali třemi trefami otočit. Severočeši však vyrovnali a chvíli před koncem přiklonili výhru na svou stranu.

„Po dvou inkasovaných brankách jsme nehodili flintu do žita. Byl teprve začátek zápasu, takže jsme se snažili hrát pořád dál. Semkli jsme se, a dokonce se dostali do vedení. Potom jsme byli v laufu a konec jsme si měli pohlídat, ten zápas jsme trestuhodně ztratili. Děláme pořád stejné chyby, nechali jsme se zbytečně vyloučit na pět minut, tým to stálo síly a takhle to dopadlo,“ hodnotil prohraný souboj o 4. místo tabulky autor dvou asistencí Vítězslav Bílek.

Právě porážka stála Slavii lepší příčku v tabulce, o níž se s Piráty ve středu střetla. Teď však hodlá získat další body, aby chomutovský náskok, který se zvýšil na 4 body, alespoň částečně umazala. Předpoklady k tomu má ideální. Do Edenu totiž přijede Havířov. A tomu se momentálně příliš nedaří. Slezané prohráli už třikrát v řadě, a to s Porubou, Chomutovem a Mostem. A opět spadli z vydřené šesté příčky na sedmou.

Bilance? Havířov má navrch. Vylepší ji Slavia?

Proto má ale i AZet velkou motivaci. Na šesté Litoměřice totiž ztrácí jediný bodík. A proti Slavii má v letošní sezoně mírně pozitivní bilanci. V prvním duelu soutěžního ročníku sešívané Havířovští porazili fotbalovým výsledkem 1:0. Poté dominovali slávisté, když soupeři nasázeli kulatých pět branek (5:0). Následující dvě utkání patřila Havířovu (3:0 a 4:6). Naposledy se radovali sešívaní, a to z triumfu 7:2. Proto budou chtít minisérii dorovnat do rovnovážné bilance.

Pro červenobílý celek hovoří útočná síla, která je podle čísel větší než ta havířovská. Svěřenci trenéra Říhy nastříleli celkově 159 branek, AZet jich má na kontě jen 132. Pražané jsou naopak horší z pohledu defenzivy – inkasovali už 150 gólů, příští soupeř jen 139. Slavia však může v brance spoléhat na Martina Michajlova, který má z pohledu procentuální úspěšnosti lepší čísla než havířovská jednička Aleš Stezka.


To Havířov se může opřít o Jakuba Kotalu, který je nejlepším havířovským hráčem v nadstavbě i celém ročníku (19+25). S 16 brankami mu zdatně sekunduje Lukáš Bednář. V kanadském bodování pak Filip Seman (9+21), jenž je především výborným asistentem.

Který tým uspěje a zapíše do tabulky pravdy důležité body? Zápas začíná v sobotních 17:00 a uskuteční se v rámci akce Sešívaná sobota. Pro fotbalové fanoušky je vstup na hokej zdarma, hokejoví permanentkáři mohou naopak získat zdarma vstupenku na fotbal! Pokud nebudete moct být přímo na stadionu, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na onlajny.com.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více