MLÁDEŽ
11. března 2021

František Pomahač slaví 52. narozeniny

Ve čtvrtek 11. března slaví své 52. narozeniny bývalý brankář a nynější sekretář mládeže František Pomahač, který je se Slavií neodmyslitelně spjatý už od dětství. Přejeme všechno nejlepší!

František Pomahač je už dvacet let zodpovědný za celou slávistickou mládež. Na Slavii přišel jako šestiletý kluk v roce 1975, kdy byl otevřen v Edenu zimní stadion. Nejdřív v sešívaném dresu chytal a od roku 1988 do roku 1994 působil v áčku – byl tedy také členem postupového kádru. Už při tom ale studoval vysokou školu a pomáhal na Slavii trénovat mládež.

Na přelomu tisíciletí v roce 2000 se pak ujal funkce sekretáře mládeže a od té doby řídí nejen koncepci výchovy mládeže na Slavii, ale hraje klíčovou roli i v rozvoji zázemí klubu. Sám se podílí na trénování různých mládežnických kategorií a jeho rukama tak prošli hráči jako Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka, Roman Červenka, Andrej Nestrašil, Dominik Furch nebo Michal Birner.

Příběh Františka Pomahače si můžete přečíst v knize 120 let nejstaršího klubu, kterou si můžete koupit v klubovém fanshopu.

Autor Klub
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.