Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
8. března 2016

Frodl a Saňa kralují statistikám extraligy, teď je čeká play off

Nejlepší gólman DHL Extraligy juniorů a nejlépe bodující obránce této soutěže. Pod těmito triumfy se skrývá dvojice slávistů ve složení Dominik Frodl a Josef Saňa. Oba hokejisty čeká se sešívanými juniory první kolo play-off, ve kterém vyzvou kladenské Rytíře. Během základní části dokázali mladí slávisté vyválčit ze čtyř vzájemných duelů shodný počet výher. Jak se ale oba lídři shodují, play-off je o něčem jiném.

HC Slavia Praha vs. Rytíři Kladno

  • 1. utkání - 8. 3. od 18:00 v Edenu.
  • 2. utkání - 9. 3. od 18:00 v Edenu.
  • 3. utkání - 12. 3. od 12:00 v Kladně

Základní část skončila pro juniory před malou chviličkou. Poslední utkání svěřenci Petra Nováka sice těsně prohráli, avšak čtyři výhry z finálních pěti duelů dodávají do kabiny dobrou náladu, což potvrzuje i gólman Dominik Frodl: „Atmosféra v kabině je skvělá. Všichni se moc těšíme, až to vše vypukne. Chceme udělat nějaký úspěch a dojít co nejdál.“

Do každého zápasu musíme dát maximum

Sešívaní narazí v osmifinále play-off na mladé kladenské Rytíře, se kterými vyhráli všechny čtyři vzájemné duely základní části. Oba hokejisté se však shodují v jednom. Nesmí se tím nechat uchlácholit.

„S Kladnem se nám letos dařilo, to je pravda, ale neznamená to, že teď bude vše úplně stejné. Play-off je nevyzpytatelné a může se v něm stát cokoliv. Každý gól může změnit vývoj série. Do každého zápasu tak musíme dát maximum, abychom uspěli. Samo to nepůjde,“ hlásí před úvodním duelem Josef Saňa.

„Trenéři odvádí skvělou práci a navíc máme všichni velkou motivaci v podobě vyhlídky podívat se do áčka.“
- Josef Saňa, nejproduktivnější obránce extraligy juniorů

Vzhledem k tomu, že poslední šestačtyřicáté kolo DHL Extraligy juniorů se odehrálo v sobotu 5. března, neměli slávisté příliš času na nějakou speciální přípravu. „Obecně se před play-off ladí více obrana, která je velmi důležitá. Na trénincích se tak teď zaměřujeme více na bránění. O Kladnu jsme si pak řekli pár informací. Musíme si dávat pozor na jejich útočnou sílu,“ popisuje přípravu před play-off Saňa.

„Máme v týmu skvělé hráče, kteří výborně spolupracují. Navíc jsou naše lajny dle mého názoru rozumně poskládané. Trenéři odvádí skvělou práci a navíc máme všichni velkou motivaci v podobě vyhlídky podívat se do áčka. Pár klukům se to již podařilo,“ řekl Josef Saňa na adresu síly sešívaného mančaftu. Právě on a Dominik Frodl by však měli kádr víceméně táhnout, i když nedostatkem skromnosti nikdo z nich netrpí.

Dominik Frodl se stal s úspěšností zásahů 92,7 % nejlepším gólmanem DHL Extraligy juniorů.

Frodl se stal nejlepším gólmanem DHL Extraligy juniorů, když dokázal pochytat 92,7 % všech střel. Sám to však okomentoval jak jinak, než s typickým smíchem: „Asi mě trefilo víc puků než ostatní.“ Zároveň však dodal: „Samozřejmě jsem za to rád, ale hokej je týmový sport, takže dík patří i spoluhráčům. Teď se ale musím soustředit na play-off, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku. Snad mě to teda bude trefovat i nadále.“

Po maturitě jsem nevěděl, co bude dál

Dvacetiletý Saňa se zase stal nejlépe bodujícím obráncem této soutěže, když nastřádal čtyřiatřicet bodů za osm branek a dvacet šest asistencí. „Jsem moc rád, že jsem se stal nejproduktivnějším obráncem, ale nebýt naší pětky, tak tolik bodů rozhodně neudělám,“ říká bek, který prakticky do startu sezony netušil, jak se bude jeho kariéra vyvíjet. „Odmaturoval jsem, dostal se na vysokou školu a tak nějak jsem čekal, co se stane. Dostal jsem výjimku, že můžu hrát i jakožto ročník 1995, což pro mě bylo skvělé. Navíc jsem nabral nějaké zkušenosti v druhé lize. Mám to teď všechno v hlavě víc srovnané,“ říká s úsměvem slávistický zadák.

Josef Saňa je s 36 body nejlépe bodujícím obráncem juniorské extraligy.

Zatímco Saňa nechává svou budoucnost otevřenou a nemá momentálně žádný větší cíl, Dominik Frodl si již jeden dal. „Chtěl bych se prosadit do áčka,“ uvedl mladý gólman jednoduše. Rozdíl mezi juniorským a seniorským hokejem je dle jeho slov v přesnosti střel, zakončení a zkušenostech jednotlivých hráčů.

Své cíle si však musí sešívaní junioři nechat na pozdější dobu. Teď je totiž čeká Kladno v bojích, které rozdělují úspěšný a neúspěšný ročník. „Na tuto část sezony jsme se vlastně celý rok připravovali. Trénovali jsme prakticky od května a scházeli se každý den, abychom došli do play-off. Máme dost sil a chceme uhrát co nejlepší výsledek,“ zakončuje rozhovor Saňa.

Autor Viktor Maudr
Nepřehlédněte
A-TÝM 5.6.2020

Herní systém soutěže byl schválen, Chance liga začne 12. září

Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní systém Chance ligy, který vzešel z aktivu prvoligových klubů. Soutěž bude opět rozdělena na dvě poloviny, přičemž se nejprve všechny týmy utkají dvoukolově ...

Číst více
A-TÝM 5.6.2020

Slávisté si zpestří přípravu fotbalovým utkáním

Slávisté odehrají v rámci letní přípravy fotbalové utkání proti týmu SK Kostelec U Křížků. Zápas v Kostelci se hraje ve čtvrtek 11. června od 18:00 a přijít se můžete podívat i vy!

Číst více
A-TÝM 4.6.2020

Do Slavie se vrací další odchovanec! Obranu vyztuží Daniel Krejčí

V Edenu vyrůstal, přesto má osmadvacetiletý obránce Daniel Krejčí na svém kontě méně zápasů ve slávistickém áčku než většina hráčů současného kádru. Svoji sbírku 51 startů bude moci ale brzy ...

Číst více
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více