OHLASY
13. března 2021

Gólman soupeře chytá výborně, musím ho přechytat, říká Michajlov

Druhému zápasu předkola dlouho kralovali brankáři. Radovat se nakonec mohl ten slávistický – Martin Michajlov pochytal všech 25 střel Třebíče a výrazně přispěl k výhře 2:0 a srovnání série. „Šlo o to, kdo dá první gól. Snažil jsem se, abychom ho nedostali jako první,“ říká sešívaný brankář, který potřetí v sezoně udržel čisté konto.

Martine, jak hodnotíš druhý zápas předkola?
Byl trochu jiný než ten první. My jsme byli v prvním zápase lepší od druhé třetiny, ale ve druhém jsme už od začátku ukazovali, že jsme na tom hokejově líp. Tlačili jsme se dopředu a moc jsme je k nám nepouštěli. V první třetině jsme taky neměli tolik vyloučených, takže neměli takový tlak v přesilovkách, které hrajou docela dobře. Vstoupili jsme do toho výborně a šlo o to, kdo dá první gól. Snažil jsem se, abychom ho nedostali jako první, a povedlo se! Předvedli jsme super výkon.

Jaké je pro gólmana chytat v zápase, kde se tak dlouho hraje bez branek?
Je to obtížné, ale na druhou stranu jsem se pořád snažil se soustředit. Pro mě byl tenhle zápas jiný než pro druhého brankáře, na kterého jsme pořád stříleli a měl hodně práce. Oni toho od druhé třetiny moc neměli, ale stávalo se, že jsme propadli a jeli na mě sami, takže jsem musel být pořád koncentrovaný. Jsem rád, že se mi to povedlo celých 60 minut. Nicméně musím říct, že gólman soupeře chytal oba zápasy výborně a jenom na mě, abych ho přechytal.

„Řekli jsme si, že jestli to oslabení ubráníme, tak zápas vyhrajeme.“
Martin Michajlov o oslabení 5 na 3

Kdy to pro tebe bylo nejtěžší? Třeba při soupeřově přesilovce 5 na 3 na začátku třetí třetiny?
Popravdě asi během druhé třetiny, kdy jsem neměl moc zásahů a pak se dvakrát zjevili sami v úniku. Samozřejmě to bylo těžké i na začátku třetí třetiny, kdy jsme šli do dlouhého oslabení 5 na 3. My jsme si v kabině řekli, jak ho budeme chtít bránit, abychom jim zabránili v kombinacích, které se mi nejhůř chytají. Splnili jsme si to, co jsme si řekli, kluci byli obrovsky obětaví. Řekli jsme si, že jestli to oslabení ubráníme, tak zápas vyhrajeme. Ubránili jsme ho, pak jsme dali gól na 1:0 a udrželi jsme to. Bylo dobře, že jsme pak v závěru dali gól do prázdné, uklidnil nás.

Byla to pro tebe velká úleva, když se Jarda prosadil? Co se ti honilo hlavou?
Určitě. Jejich brankář chytá dobře a dlouho je držel, obránci mu to navíc čistí před brankou, takže nemáme moc dorážek. A když už je máme, tak jsme pod tlakem a máme zablokované hokejky. Říkali jsme si, že bychom mohli hru před brankou zlepšit a dorazit tam nějaký ošklivý gól. Naštěstí jsme se pak dostali do brejku a Jarda to prostřelil.

Jak se připravíte na třetí zápas, který hrajete v neděli v Edenu?
Tak jako na ten druhý. Hraje se na tři vítězné a chceme uspět. Odpočineme si, v sobotu na tréninku vyjezdíme únavu a připravíme se na neděli.

Autor Jakub Mezlík, Šimon Rogner
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.