A-TÝM
1. dubna 2021

Hlavním trenérem A-týmu bude Jiří Veber

Ve Slavii nebude v nadcházející sezoně pokračovat Miloš Říha, jeho nástupcem v pozici hlavního trenéra A-týmu se stává dosavadní sportovní manažer Jiří Veber.

„Jirka má velké zkušenosti jako hráč i trenér, jako sportovního manažera jsme měli možnost ho poznat i po lidské stránce. Vzhledem k jeho působení u juniorky jsme přesvědčeni, že dokáže z mladých hráčů, za pomoci zkušených, dostat maximum a jako tým budeme hrát aktivní celoplošný hokej,“ komentují angažování nového kouče Standa Tichý s Jiřím Vlasákem.

Veber na střídačce A-týmu

„Díky pozici sportovního manažera jsem se opět dostal k mužskému hokeji, nicméně musím říct, že mě to pořád táhne spíš na led, kde se cítím lépe. Proto jsem rád za příležitost, kterou mi vedení klubu dalo,“ říká ke svému jmenování nový hlavní trenér Jiří Veber.

Dvaapadesátiletý Veber se k A-týmu přesouvá od slávistické juniorky, kterou vedl v posledních dvou sezonách jako hlavní trenér, v Edenu předtím působil také u dorostu. V uplynulém ročníku zaskočil po odvolání Martina Štrba na tři zápasy i u áčka. S trénováním dospělých má zkušenosti také z Chomutova, Sparty, Jindřichova Hradce nebo korejské Anyang Hally.

Během svojí hráčské kariéry získal čtyři extraligové tituly se Vsetínem, v roce 1996 byl členem národního týmu, který přivezl z mistrovství světa ve Vídni zlaté medaile. Českou republiku reprezentoval na třech světových šampionátech, Světovém poháru i na Olympijských hrách v roce 1994.

Kompletní složení realizačního týmu pro nadcházející sezonu Chance ligy přineseme v nejbližších dnech.

Autor Jakub Mezlík
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.