Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. března 2021

Je to pro nás velká rána, ale série nekončí, hlásí Šteiner

Ani druhé utkání v kladenské aréně neskončilo pro sešívané potřebnou výhrou. Slávisté dokázali odskočit do vedení, ve kterém zůstali po většinu zápasu. Nakonec to však bylo domácí Kladno, které se radovalo z vítězství. Utkání hodnotil útočník David Šteiner.

Davide, jak bys zhodnotil druhý čtvrtfinálový zápas? Dlouho jste vedli, ale nakonec odcházíte s prohrou po prodloužení…
Je to pro nás velká rána, jsme smutní, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. V druhé a třetí třetině jsme hlavně bojovali, abychom nedostali gól, dopředu už jsme se tak netlačili. Bohužel se nám to ubránit nepovedlo a gól jsme dostali. Musím ale všechny kluky pochválit, myslím, že jsme všichni podali dobrý výkon. Uvidíme, co bude dál, série nekončí. Doma se nám snad bude dařit víc.

Defenzivní hra celého týmu se dlouho bezchybně dařila. Změnili jste nějak defenzivní plán od minulého zápasu?
Samozřejmě jsme si v kabině po prvním zápase o bránění něco řekli. Musíme hrát zodpovědně, z malého boxu a vystupovat proti nim. Samozřejmě ale musím pochválit oba dva gólmany, chytali oba skvěle. Je mi velmi líto že se Márty zranil, odchytal skvělý zápas. I Málič ho potom skvěle zastoupil a připsal si několik důležitých zákroků. Pro něj to bylo o to těžší, že dlouho v zápase nechytal.

„Série nekončí, doma se nám snad bude dařit víc.“
David Šteiner po druhém utkání čtvrtfinále

Obdržení vyrovnávací branky asi poznamenalo i další náladu a výkon na ledě...
Rozhodně se nám pak nehrálo líp. Doufali jsme, že to zvládneme, většina zápasu tomu i nasvědčovala. Celá ta situace byla taková nešťastná, jejich hráč tam vyplaval a prostě to dobře to trefil.

Kladno skončilo po základní části první, Slavia devátá. Obě odehraná utkání byla ale poměrně vyrovnaná. Neukazuje to, že rozdíl osmi příček v tabulce není tak velký, jak by se mohlo na první pohled zdát?
Teď hrajeme play-off a to bych řekl, že je skoro úplně jiná soutěž než základní část. Tady se hraje opravdu o všechno. Jak my, tak i Kladno do zápasu jde s tím, že se může stát cokoliv a že oba týmy musí hrát na hranicích svých sil. Myslím, že právě tomu odpovídají i výsledky, není tam zkrátka žádná díra a rozdíl osmi míst.

S čím pojedete do domácích zápasů?
Určitě jedeme pro výhry. Musíme vytrvat, musíme to tam znovu oddřít a musíme podat skvělý výkon.

Autor Michael Schuster
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více