29. únor
Slavia Poruba
15:00
2. březen
Č. Budějovice Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
26. ledna 2020

Junioři znají další program! Čeká je DHL Superpohár

Slávističtí junioři v pátek a v sobotu zakončili posledními dvěma zápasy turnaj O Pohár DHL, sezóna jim ale ještě nekončí. Završí ji totiž jako účastníci turnaje DHL Superpohár.

Program nejvyšší juniorské soutěže je od září odložen, větší část ročníku tak vyplnil náhradní turnaj O Pohár DHL. Ten o víkendu skončil, ovládli ho junioři Hradce Králové. Sešívaní skončili s 39 body ze 36 utkání na 17. příčce.

„Po výsledkové stránce spokojeni nejsme. Očekával jsem, že se umístíme lépe,“ hodnotí právě skončený turnaj hlavní trenér juniorky Jiří Veber. „Některé zápasy ukázaly, že jsme měli na to se pohybovat v tabulce výše, ale kvůli stavbě týmu bylo jasné, že budeme muset být maximálně pokorní a disciplinovaní. V tom jsme ovšem měli velké výkyvy,“ dodává.

Zbytek ročníku vyplní další turnaj DHL Superpohár, jenž nemá na předešlý žádnou vazbu. DHL Superpohár bude rozdělen do dvou částí – základní a play off.

V základní části bude 19 elitních juniorských mužstev rozděleno do skupin A–C po pěti týmech a D se čtyřmi týmy. Tentokrát však nebyl územní princip zohledňován úplně, nepotkají se tak například Plzeň s Karlovými Vary nebo Hradec Králové s Pardubicemi.

Týmy ze skupin A–C se utkají dvoukolově každý s každým (osm zápasů), ve skupině D pak tříkolově každý s každým (devět zápasů).

Celky z prvních dvou příček každé skupiny postoupí do play off, kde je čekají tři kola – čtvrtfinále, semifinále a finále, hraná vždy na dvě vítězná utkání. Ve čtvrtfinále vždy nejlepší tým z prvních míst vyzve nejhorší tým z druhých míst atd., v semifinále se pak střetne postoupivší tým s nejlepší bilancí ze základní části s tím nejslabším a zbývající dva spolu.

První a třetí zápasy sérií se odehrají na hřišti výše nasazených družstev, druhé pak na hřišti níže nasazených. Výjimka bude platit v případě účasti Salcburku, aby se eliminovalo cestování před případným třetím rozhodujícím duelem.

Vítěz finále bude prohlášen vítězem DHL Superpoháru.

Složení skupin základní části

Skupina A

Rytíři Kladno, HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Sparta Praha, HC Slavia Praha

Skupina B

Piráti Chomutov, HC Škoda Plzeň, EC Red Bull Salcburk, HC Motor České Budějovice, BK Mladá Boleslav

Skupina C

HC Olomouc, HC Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK

Skupina D

HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín

Zápasy slávistické juniorky v únoru

1.2. Slavia – Kladno
13.2. Litvínov – Slavia
15.2. Slavia – Sparta
20.2. Karlovy Vary – Slavia
27.2. Kladno – Slavia
29.2. Slavia – Litvínov

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 28.2.2020

Slávističtí fanoušci na výjezdu. Podívejte se na reportáž ze Vsetína

Nejen v Edenu se můžou hokejisté Slavie spolehnout na podporu svých příznivců, jejich fanoušci za nimi vyrážejí i na venkovní zápasy. Podívejte se na reportáž z utkání ve Vsetíně.

Přehrát video
PREVIEW 27.2.2020

V Edenu proti Porubě! Zlomí Slavia série proher?

Čtyři zápasy. Už tak dlouho čeká Slavia na vítězství. K triumfu nedošla ani v poslední bitvě ve Vsetíně, kde padla 1:4. Do Edenu však tentokrát přijede ostravská Poruba a sešívaní si proti osmému ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 27.2.2020

První gól? Velká radost. Prohra to zkazila, přiznal Veber

V bitvě na vsetínském Lapači vstřelil proti domácímu týmu svou první branku ve Slavii i celé sezoně. Radost z gólu však Václavu Veberovi nakonec zhořkla, sešívaní totiž na Valašsku padli 1:4. „První ...

Přehrát video
SESTŘIHY 26.2.2020

Sestřih zápasu: Vsetín - Slavia 4:1

Obránce Václav Veber vstřelil ve Vsetíně svůj první gól v sešívaném dresu, na body to ale nestačilo, protože jeho zásah byl jediným slávistickým úspěchem v zápase, zatímco domácí se trefili ...

Přehrát video