Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
26. března 2024

Juniorské semifinále startuje ve čtvrtek v Edenu!

Junioři se po čtvrtfinálovém vítězství nad Porubou přiblížili svému cíli, k vytouženému postupu do extraligy je ale nutné zvládnout ještě dva důležité kroky. V semifinále, které se hraje opět na tři vítězné zápasy, stojí slávistům v cestě Šumperk.

Po skvělé základní části, v níž nasbírali svěřenci trenéra Luboše Jenáčka 103 bodů ve 43 zápasech a suverénně ovládli celou soutěž, vstoupila Slavia výborně i do vyřazovacích bojů.

Ve čtvrtfinále narazili sešívaní na čtvrtý tým moravské skupiny Porubu a zejména v domácích zápasech ukázali svoji sílu. První střetnutí ovládli 5:1 (byť nakonec bylo kontumováno a oficiální výsledek zní 5:0), ve druhém počet branek ještě navýšili a vyhráli 7:1.

Třetí zápas v Porubě nabídl pořádné drama, domácí téměř celý zápas drželi vedení 1:0, v 53. minutě ale srovnal Viktor Štípek a v čase 59:24 rozhodl o vítězství Slavie Adam Vosmík.

Další tři série musel rozhodnout až čtvrtý zápas, poměrem 3:1 shodně postoupily týmy Vsetína, Chomutova a Šumperka. A právě Mladí Draci, kteří trochu překvapivě vyřadili Havlíčkův Brod, budou slávistickým soupeřem v semifinále.

Proti Šumperku byli slávisté v sezoně stoprocentní

Pražané se utkali se Šumperkem dvakrát v průběhu základní části a nezaváhali ani jednou. Na ledě soupeře vyhráli po čtyřech gólech Martina Vašíčka 5:2, v Edenu tentýž hráč pomohl dvěma góly k výhře 7:2.

Právě Vašíček patří mezi lídry slávistické ofenzivy v průběhu celé sezony spolu s Ernestsem Krumsem, Viktorem Štípkem, Adamem Vosmíkem či Danielem Kříženeckým. V play-off se k týmu připojily i posily z áčka Vojtěch Polák a Lukáš Strnad. Druhý jmenovaný byl se šesti body (3+3) nejproduktivnějším hráčem čtvrtfinále.

Semifinálová série startuje dvěma zápasy v Edenu - ve čtvrtek 28.3. v 16:30 a v pátek 29.3. ve 13:00. Třetí zápas je na programu 1. dubna v Šumperku, případný čtvrtý o den později tamtéž. Pokud by se rozhodovalo až v pátém zápase, hrálo by se v Edenu ve čtvrtek 4. dubna. Vstup na zápasy je zdarma.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video