Kádr pro sezonu je sestaven, bude v něm i obránce Hrdinka

31.08.2018, Jakub Mezlík

Slavia zakončila přípravné období s bilancí sedmi výher a tří porážek a svými výkony zanechala velmi sympatický dojem. Po posledním zápase s Kladnem už mají trenéři jasnou představu o kádru pro nadcházející sezonu Chance ligy. Další hráči obdrželi od klubu smlouvy, s Mladou Boleslaví se povedlo dohodnout působení obránce Hrdinky.

Dvacetiletý František Hrdinka patří do širšího kádru kádru Mladé Boleslavi, kde má platnou smlouvu, po dohodě s extraligovým klubem se nyní ale přesune do Prahy. “Dohodli jsme se na tom, že bude u nás i trénovat, takže se stane členem našeho týmu a pro Boleslav by byl v případě potřeby k dispozici,” přibližuje hlavní trenér Miloš Říha.

Ten byl s výkony mladého beka, který naskočil v sešívaném dresu do tří utkání, spokojen. “Odehrál zde velmi dobré zápasy, ukázal, že se jedná o kvalitního hráče. Má za sebou tři roky ve Švédsku, čtyřicet zápasů v extralize, loni hrál na mistrovství světa juniorů, určitě by nám měl pomoci,” vyjmenovává pozitiva Říha.

Na zkoušce uspěl dvaadvacetiletý pardubický odchovanec Ondřej Panna. “Prosadil se v konkurenci slávistických hráčů, podával velmi dobré výkony a počítáme s jeho působením v našem mužstvu. Bude ale záležet na jeho výkonech, musí na sobě pracovat, aby si pozici v sestavě udržel,” říká hlavní trenér.

V širším kádru zůstanou také útočníci Jan Šergl, Petr Tejral a Denis Heldák. “Všichni akceptovali naši nabídku s tím, že budou v širším kádru, v pěti pětkách, a podle výkonnosti budou hrát ve Slavii nebo bojovat ve druhé lize,” upřesňuje Říha.

Stejnou nabídku dostal od klubu i útočník David Jaša, ten se ale rozhodl ji neakceptovat a hledá si nové angažmá. Z hlediska výkonnosti se pak do kádru nevešel obránce Vojtěch Šmíd. “Nenavázal na výkony z loňské sezony, ale určitě ho nezatracujeme. Loni si udělal velmi dobré jméno v Havlíčkově Brodě, takže by měl pokračovat tam, jen budeme dojednávat formu jeho působení,” vysvětluje Říha.

Místo v kádru si vybojovali dva obránci ročníku 2000 - Jan Štibingr a Milan Antoš, naopak do juniorky se vracejí obránci Tomáš Duda a Michal Steinocher a útočník Robin Všetečka.