26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
5. září 2016

Kapitán Mikulík před sezonou: Tipuji postup Slavie a Jihlavy

Pondělní odpoledne v Edenu patřilo, mimo jiné, i tiskové konferenci ke startu nového ročníku WSM Ligy. Jedním z aktérů setkání s novináři byl i nově zvolený kapitán sešívané kabiny Milan Mikulík. A právě pětatřicetiletý centr se pro klubový web rozpovídal nejen o své nové roli v týmu a kapitánském céčku na dresu, ale i o nadcházející sezoně či své bohaté hokejové kariéře.

Chtěl jste v nové sezóně i nadále pokračovat v dresu Slavie, nebo přicházela v úvahu i varianta odchodu?
Ve Slavii jsem chtěl pokračovat. Do týmu jsem přišel v listopadu a hned se mi zde velmi líbilo. Tým se dal v průběhu sezóny dohromady a hrál pak spolu až do baráže. Letos jsou cíle stejné, i když to bude boj čtyř mančaftů o dvě místa: Kladna, Jihlavy, Budějovic a nás. Já jsem na Slavii spokojený a je vidět, že trenér s panem Bukačem to chtějí vést určitým směrem a to se mi líbí.

2
Milan Mikulík načne ve středečním zápase svou druhou sezonu ve Slavii, v té letošní ji navíc povede jako kapitán.

Nezvažoval jste přesto třeba i jiné nabídky?
Abych řekl pravdu, tak ne. Už nějak v play-off za mnou přišli trenéři s panem Bukačem, jestli bych měl zájem v příští sezóně pokračovat, ústně jsme se domluvili a dál jsem to neřešil. V létě jsem se připravoval s vědomím, že budu ve Slávii.

Předsezonní příprava se sešívaným podařila, jaký z ní máte vy osobně pocit?
Pocit mám dobrý, ale jak říkal pan trenér Razým, soutěž je o něčem jiném. Máme teď těžký zápas a i ten napoví, jakým směrem půjdeme dál. Družstvo je mladé, dravé. Díky tomu budeme dělat problémy každému soupeři. Společně s pohybem to bude taková naše zbraň. A doufám, že budeme přidávat jednu výhru za druhou a v kabině povládne pohoda.

Poprvé v kariéře budete mít na dresu kapitánské céčko. Obnáší to pro vás něco jiného než doteď?
Předně musím říct, že jsem za kapitánské céčko moc rád. Je to pro mě čest. Když bude potřeba, něco si v kabině řeknu. Ostatně, na to jsem zvyklý posledních pět let, i když mé místo v kabině bylo třeba vedle Davida Výborného. Jinak jak na suchu, tak na ledě se snažím jít klukům příkladem, protože jsem ten typ člověka, co nic neumí dělat jen napůl. Kluci uvidí, že to dělají starší hráči spolu s kapitánem a určitě se přidají.

S jihlavskou Duklou absolvovali sešívaní v minulé sezoně řadu ostrých soubojů, teď Mikulík obě mužstva pasuje na postup.

Jaká role v týmu vám teď připadne? Bude to hlavně střílení branek, nebo budete plnit spíš pověstnou úlohu vůdce?
Byl bych strašně rád, kdybych týmu pomáhal i góly, ale máme poskládané pětky tak, že v každém zápase se může prosadit jiná lajna. To byl důvod loňského nezdaru, že jsme nepostoupili: neprosazovalo se více formací.

Pojďme se podívat na ostatní týmy. Sledoval jste přes léto změny v kádru jednotlivých konkurentů?
Musím se přiznat, že tyto věci sleduji. Četl jsem věci okolo Kladna, Budějovic. Pevně doufám, že budeme před Kladnem v tabulce.

Jaké dva týmy tipujete na postup do extraligy?
Myslím si, že s námi půjde Jihlava.

Slávistický kádr prošel během léta řadou změn, jak na vás působí nově složená sestava?
Jsou tu mladí kluci, kteří chtějí pro Slavii odevzdat maximum. Všichni do toho dávali v přípravě všechno. Všichni chtějí plnit pokyny trenérů a jdou za úspěchem jako celek. Charakter týmu je skvělý, budeme se to snažit udržet.

Autor Tomáš Matoušek
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 22.2.2020

Novák o 300. bodu: Je to pro mě čest

Pouze šest hokejistů si před sobotním duelem s Havířovem připsalo v dresu Slavie 300 a více bodů. V utkání proti AZetu se k nim připojil kapitán sešívaných Jan Novák, když nahrával na vyrovnávací gól ...

Přehrát video
ZÁPASY 22.2.2020

Novákův 300. bod nepomohl. Slavia padla s Havířovem

Ani ve třetím domácím utkání v řadě to nevyšlo. Hokejisté Slavie odcházejí opět s prázdnou, tentokrát nestačili těsným poměrem 2:3 na Havířov. K vítězství nepomohl ani 300. bod Jana Nováka v ...

Číst více
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více