19. září
Slavia Sokolov
17:00
23. září
Šumperk Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
11. srpna 2020

Karanténa nám zasáhla do přípravy. Ale cítím se skvěle, říká Kružík

Ve čtvrtek slávisté vyjedou v Edenu k prvnímu přípravnému zápasu proti Sokolovu i s novými letními posilami. Jednou z nich je útočník Daniel Kružík, který má za sebou produktivní sezonu v Ústí a rád by si svoji formu přenesl i do Slavie. Jaká pro něj byla příprava v novém týmu a jak trávil období karantény?

Pro většinu hráčů bývají první dny na ledě velmi náročné, jak to letos probíhalo u tebe?
Já byl ještě před začátkem tréninků na hokejovém kempu, kde jsem trénoval děti, takže jsem již na ledě byl. Ten přechod pro mě osobně nebyl hrozný, ale hodně do toho zasáhla karanténa, kterou jsme měli nařízenou, což nám dost znepříjemnilo začátek přípravy. Na druhou stranu se ale cítím skvěle a jsem rád, že konečně začal led.

Jak jsi zmiňoval, kvůli pozitivním testům na koronavirus musel celý tým absolvovat nucené dvoutýdenní volno, jak jsi ho prožíval?
Musel jsem být zavřený doma, jako každý. Jediné štěstí bylo, že máme dům se zahradou a bazénem, takže jsem většinu času trávil právě tam. Do toho jsem se snažil trénovat a makat, abych byl co možná nejlépe připraven na začátek sezóny.

Jaká opatření musíte na stadionu stále dodržovat?
Nikdo z nás to nebere na lehkou váhu a každý se snažíme, jak jen to jde. Každý má svou flašku, svůj ručník. Vše se po tréninku pečlivě pere, myslím, že všichni odvádí skvělou práci s prevencí právě proti tomuto viru.

Sezona 2019/2020 (Ústí nad Labem)

  • Zápasů: 43
  • Bodů: 33
  • Gólů: 11
  • Asistencí: 22

Vraťme se zpět do období po tvém příchodu do Slavie. Jaká pro tebe byla příprava s týmem?
Příprava na suchu byla dost specifická, jelikož jsme měli docela málo běhání. To pro mě bylo velkým pozitivem, protože nejsem úplný milovník běhání. Bylo to super, a hlavně máme super kondičního trenéra Ondru a tréninky mají vždy hlavu a patu.

Jak jsi následně prožil volno po suché přípravě?
Vyjeli jsme s rodinkou na aktivní dovolenou po České republice, kde jsme převážně jezdili na kole a obecně sportovali. Po týdnu dovolené jsme se vrátili zpět domů a začal jsem individuálně trénovat, chodil jsem do posilovny a makal.

Dá se tedy říct, že máš suchou přípravu rád, nebo u tebe vede spíš dril na ledě?
Rozhodně na ledě. Suchá příprava je všeobecně pro hodně hráčů nepříjemná a myslím, že všichni jsme rádi, že jsme na ledě a můžeme se naplno věnovat trénování.

Zmínil jsi, že trénuješ mladé hokejisty, je to činnost, které by ses chtěl zabývat ve vzdálené budoucnosti?
Určitě bych chtěl po kariéře zůstat u hokeje, ještě nevím, jak přesně, ale práce s dětmi mě baví a naplňuje. Takže si to dovedu představit.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 19.9.2020

Junioři porazili Olomouc, v prodloužení rozhodl Havrda

Šesté kolo Juniorské ligy akademií postavilo proti domácí Slavii Olomouc. Přestože měli Hanáci v posledních zápasech lepší formu, sešívaní dokázali zastavit sérii neúspěchů a v Edenu zvítězili 4:3 po ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další těžká zkouška! Slavia vyzve lídra ze Sokolova

Tak to bude náročná šichta! Slavia se podruhé v tomto týdnu představí na domácí půdě, kde přivítá současného lídra prvoligové tabulky - sokolovský Baník. Do zápasu půjdou slávisté povzbuzeni ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další posila do obrany! Za Slavii bude hrát Radek Jeřábek

Dvaadvacetiletý obránce Radek Jeřábek, který patřil v minulé sezoně ke klíčovým obráncům Vsetína, vyztuží slávistickou defenzivu. Kmenový hráč Sparty má do Edenu vyřízené hostování se střídavými ...

Číst více
SESTŘIHY 18.9.2020

Sestřih zápasu: Kladno - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih všech gólových momentů z předehrávky 6. kola Chance ligy. Slavia porazila kladenské Rytíře 4:2 po trefách Filipa Kuťáka, Filipa Vlčka, Petra Vampoly a Jaroslava Bednáře.

Přehrát video
×
Odehrané v 13:45 | Dor.
HC Slavia Praha
VSK Technika Brno
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Baník Sokolov
×
Odehrané v 10:30 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Olomouc