10. prosinec
Přerov Slavia
17:00
19. prosinec
Slavia Litoměřice
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
30. října 2022

Klikorka: Bylo to pro mě specifické, chtěl jsem se ukázat

Slávisté v sobotu poprvé venku naplno bodovali, v Litoměřicích vyhráli 3:0. Pro obránce sešívaných Karla Klikorku bylo utkání specifické, protože si poprvé od svého příchodu do klubu zahrál v soutěžním zápase v Kalich aréně, odkud do Prahy přišel.

Karle, jak bys zhodnotil zápas?
Určitě ho hodnotím kladně. Vyhráli jsme za tři body, což jsme potřebovali. Chtěli jsme urvat nějakou další výhru z venku, protože jsme minule doma prohráli. Musíme se od toho odrazit dál.

Souhlasíš s tím, že se vám povedl vstup do utkání a rychlý první gól?
Určitě. Dalo by se říct, že díky tomu jsme měli navrch a celých 60 minut jsme pracovali tak, jak jsme měli, kromě pár minut. Určitě jsme se ponaučili z předešlých zápasů a musíme být šťastní, že to takhle dopadlo.

Ty jsi do Slavie přišel právě z Litoměřic. Byl pro tebe zápas nějak specifický?
Určitě byl, znám tu všechny. Nechci říct, že to je vyhrocené, ale spíš jsem se chtěl ukázat, jinak bych v tom nic moc nehledal.

Vypisoval jsi v kabině nějakou prémii?
Ano, určitě. Dělal jsem to i minulý nebo předminulý zápas, kdy jsem vypisoval Sokolov. To k tomu patří.

K výhře přispěl skvělým výkonem brankář Málek

Váš nový trenér přišel do Slavie také z Litoměřic. Měli jste i díky tomu motivaci vyhrát?
Stoprocentně. Chtěli jsme hlavně všichni vyhrát, protože teď potřebujeme sbírat body. A to, že se to takhle povedlo úplně pro všechny, je ještě lepší, takže jsme šťastní.

Co bylo klíčem k vítězství?
Hráli jsme celých 60 minut to, co jsme chtěli, neupustili jsme od naší hry a soupeři jsme toho moc nedali, jenom nějaké chyby, co jsme udělali. Bylo docela dost přesilovek, s tím máme problém většinou každý zápas, ale jinak jsme plnili celých 60 minut to, co jsme měli a to bylo rozhodující.

Pomohl vám opět v brance skvělý výkon Romana Málka a jeho třetí čisté konto v sezóně?
Ano. Málič chytá skvěle a musíme ho všichni chválit, protože nás drží, i když se nedaří. Chytil strašně moc šancí a fakt chytá výborně.

„Litoměřice dobře bránily, těžko jsme se tam dostávali.“
Karel Klikorka o přechodu útočného pásma v přesilovkách
Oddechli jste si, že jste konečně poprvé venku vyhráli za tři body?
My už jsme to zlomili minule a za tři body dnes poprvé, takže je to super. Musíme makat dál a pracovat každý den na trénincích a doufám, že to takhle bude dopadat vždycky.

Může vás tahle výhra nakopnout do dalších zápasů, které vás čekají?
Stoprocentně. Už jsme potřebovali porazit nějaký silný tým, který je nahoře, což se nám povedlo. Musíme pracovat dál a porážet další týmy.

Dobře se vám dařilo bránit přesilovky Litoměřic. Změnili jste něco při bránění v oslabení?
Co vím, tak Málič tam chytil tři góly. Něco málo jsme změnili a musíme být rádi za to, že jsme to ubránili, protože tohle nás taky posouvá nahoru, že se to zlepšuje.

Naopak při vašich přesilovkách jste měli občas problém s přechodem do útočného pásma. Čím si to vysvětluješ?
Litoměřice to výborně bránily a těžko jsme se tam dostávali. Musíme se na to podívat a zapracovat na tom, aby se to v dalším zápase zlepšilo a abychom z toho měli více šancí. Hlavně to musíme zúročit, protože přesilovek jsme měli dost. Rozhodují zápasy a naštěstí nás to nestálo body.

Další zápas vás čeká ve středu v Chrudimi proti béčku Pardubic, což bude důležitý zápas i vzhledem k tomu, že na ně v tabulce máte náskok tří bodů. S čím do utkání půjdete?

Jedeme tam pro tři body, chceme tam vyhrát. Celý tým je takhle nastavený.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
OHLASY 8.12.2022

Věděli jsme, že musíme hrát jeden pro druhého, komentuje výhru Stehlík

Poprvé od začátku listopadu sešívaní znovu vyhráli za tři body. Ke středeční výhře nad Sokolovem přispěl asistencí útočník Lukáš Stehlík, který přitom do Slavie přišel právě z Baníku. „Nejdůležitější ...

Číst více
SESTŘIHY 7.12.2022

Sestřih zápasu: Slavia - Sokolov 3:1

Slávistům se povedlo konečně naplno bodovat, ve středečním utkání si v Edenu poradili se Sokolovem a vyhráli 3:1. O góly se postarali Žejdl, Roth a Brož.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2022

Roth: Body jsme potřebovali. Musíme se z toho dostat sami

Čtyři zápasy, čtyři góly. Vladimíru Rothovi se v poslední době střelecky daří, až v utkání se Sokolovem se ale i díky svojí brance mohl radovat z vítězství. „Je důležité. Pořebovali jsme uhrát nějaké ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 7.12.2022

Slavia chystá významnou rekonstrukci zimního stadionu a stavbu druhé ledové plochy

Delegáti spolku SK Slavia Praha odhlasovali na úterní mimořádné valné hromadě záměr týkající se připravované rekonstrukce zimního stadionu Eden a stavby tréninkové ledové plochy.

Číst více