Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
30. října 2022

Klikorka: Bylo to pro mě specifické, chtěl jsem se ukázat

Slávisté v sobotu poprvé venku naplno bodovali, v Litoměřicích vyhráli 3:0. Pro obránce sešívaných Karla Klikorku bylo utkání specifické, protože si poprvé od svého příchodu do klubu zahrál v soutěžním zápase v Kalich aréně, odkud do Prahy přišel.

Karle, jak bys zhodnotil zápas?
Určitě ho hodnotím kladně. Vyhráli jsme za tři body, což jsme potřebovali. Chtěli jsme urvat nějakou další výhru z venku, protože jsme minule doma prohráli. Musíme se od toho odrazit dál.

Souhlasíš s tím, že se vám povedl vstup do utkání a rychlý první gól?
Určitě. Dalo by se říct, že díky tomu jsme měli navrch a celých 60 minut jsme pracovali tak, jak jsme měli, kromě pár minut. Určitě jsme se ponaučili z předešlých zápasů a musíme být šťastní, že to takhle dopadlo.

Ty jsi do Slavie přišel právě z Litoměřic. Byl pro tebe zápas nějak specifický?
Určitě byl, znám tu všechny. Nechci říct, že to je vyhrocené, ale spíš jsem se chtěl ukázat, jinak bych v tom nic moc nehledal.

Vypisoval jsi v kabině nějakou prémii?
Ano, určitě. Dělal jsem to i minulý nebo předminulý zápas, kdy jsem vypisoval Sokolov. To k tomu patří.

K výhře přispěl skvělým výkonem brankář Málek

Váš nový trenér přišel do Slavie také z Litoměřic. Měli jste i díky tomu motivaci vyhrát?
Stoprocentně. Chtěli jsme hlavně všichni vyhrát, protože teď potřebujeme sbírat body. A to, že se to takhle povedlo úplně pro všechny, je ještě lepší, takže jsme šťastní.

Co bylo klíčem k vítězství?
Hráli jsme celých 60 minut to, co jsme chtěli, neupustili jsme od naší hry a soupeři jsme toho moc nedali, jenom nějaké chyby, co jsme udělali. Bylo docela dost přesilovek, s tím máme problém většinou každý zápas, ale jinak jsme plnili celých 60 minut to, co jsme měli a to bylo rozhodující.

Pomohl vám opět v brance skvělý výkon Romana Málka a jeho třetí čisté konto v sezóně?
Ano. Málič chytá skvěle a musíme ho všichni chválit, protože nás drží, i když se nedaří. Chytil strašně moc šancí a fakt chytá výborně.

„Litoměřice dobře bránily, těžko jsme se tam dostávali.“
Karel Klikorka o přechodu útočného pásma v přesilovkách
Oddechli jste si, že jste konečně poprvé venku vyhráli za tři body?
My už jsme to zlomili minule a za tři body dnes poprvé, takže je to super. Musíme makat dál a pracovat každý den na trénincích a doufám, že to takhle bude dopadat vždycky.

Může vás tahle výhra nakopnout do dalších zápasů, které vás čekají?
Stoprocentně. Už jsme potřebovali porazit nějaký silný tým, který je nahoře, což se nám povedlo. Musíme pracovat dál a porážet další týmy.

Dobře se vám dařilo bránit přesilovky Litoměřic. Změnili jste něco při bránění v oslabení?
Co vím, tak Málič tam chytil tři góly. Něco málo jsme změnili a musíme být rádi za to, že jsme to ubránili, protože tohle nás taky posouvá nahoru, že se to zlepšuje.

Naopak při vašich přesilovkách jste měli občas problém s přechodem do útočného pásma. Čím si to vysvětluješ?
Litoměřice to výborně bránily a těžko jsme se tam dostávali. Musíme se na to podívat a zapracovat na tom, aby se to v dalším zápase zlepšilo a abychom z toho měli více šancí. Hlavně to musíme zúročit, protože přesilovek jsme měli dost. Rozhodují zápasy a naštěstí nás to nestálo body.

Další zápas vás čeká ve středu v Chrudimi proti béčku Pardubic, což bude důležitý zápas i vzhledem k tomu, že na ně v tabulce máte náskok tří bodů. S čím do utkání půjdete?

Jedeme tam pro tři body, chceme tam vyhrát. Celý tým je takhle nastavený.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více