13. únor
Poruba Slavia
18:00
15. únor
Slavia Frýdek-Místek
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
18. září 2022

Kluci mě uhánějí, abych už zaplatil, směje se střelec Havrda

V Třebíči dal svůj první gól v Chance lize, proti Sokolovu pak nasbíral dokonce dva body za branku a asistenci. „Za góly jsem strašně rád,“ říká dvacetiletý útočník a aktuálně nejproduktivnější hráč Slavie Maxim Havrda. V rozhovoru mimo jiné popisuje svou trefu nebo komentuje důležitost brzkého vyrovnání.

Proti Sokolovu jste odehráli první domácí utkání sezóny. Jak jste se na něj těšili?
Určitě jsme se těšili hodně. Před domácími fanoušky je to vždycky zajímavější.

Jak bys vaše první domácí představení okomentoval?
První třetina byla hodně vyrovnaná a hrály v ní roli maličkosti. Druhá třetina se nám už povedla více, spadly nám tam i nějaké góly. Soupeře jsme několikrát zatlačili a dost nestíhal. Ve třetí třetině bohužel přišel propadák a Sokolov v závěru dokázal dvěma góly vyrovnat na 3:3.

Co se změnilo ve druhé třetině, v níž jste začali soupeře přehrávat?
Hráli jsme jednoduchý hokej. Chodili jsme jednoduše z pásma a rychle napadali. Z toho pramenily chyby soupeře, které jsme pak přetavili v naše šance.

„Jsou to většinou žákovské chyby, musíme se jich už vyvarovat.“
Maxim Havrda o častých vyloučeních Slavie

Dva ze tří gólů jste dostali v oslabení. Z čeho podle tebe pramení ta častá vyloučení, která vás provází už od přípravy?
To je těžké říct, bohužel to jsou většinou žákovské chyby. Někdy třeba použijeme zbytečně navíc hokejku nebo uděláme jinou chybu. Do příštích zápasů se toho ale musíme určitě už vyvarovat.

Úvodní branku vstřelil Sokolov, vy jste ale do minuty vyrovnali. Jak důležitá byla vaše rychlá odpověď pro vývoj celého utkání?
Hodně. Kdybychom hned nezareagovali, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Soupeř mohl třeba více odskočit, a to by nás asi shodilo dolů. Vyrovnávacím gólem jsme se ale hned vrátili a pak mi přišlo, že jsme už byli trochu nad nimi.

Proti Třebíči a teď doma proti Sokolovu jsi vstřelil své první branky v Chance lize. Jaký to je pocit?
Za tyhle góly jsem strašně rád. V Třebíči jsem svůj úplně první gól bohužel nemohl oslavit tak, jak bych si přál, protože jsme prohráli. Tady jsme už ale získali dva body, navíc to beru jako svůj první gól na domácím ledě. Jsem šťastný, že jsem pomohl týmu.

Bude i nějaký příspěvek do týmové kasy?
Určitě bude. Kluci v kabině mě už uhánějí, abych co nejdřív zaplatil, takže mě to nemine (směje se).

Popíšeš nám ještě svoji branku proti Sokolovu z tvého pohledu?
Michal Simon vybojoval puk a posunul ho nahoru na Jindru Baráka, který zkusil vystřelit. Martinovi Michajlovovi to pak vypadlo, já jsem se dostal jako první ke kotouči a doklepnul jsem ho do prázdné klece.

Z tribuny vypadal zápas hodně tvrdě a soubojově. Bylo tomu tak i z pohledu hráče?
Určitě to byl těžký zápas. Skoro všichni hráči Sokolova jsou velcí a silní a osobní souboje s nimi byly tvrdé a poměrně těžké. Myslím si ale, že to takhle bude s každým soupeřem v lize, nejen se Sokolovem.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 7.2.2023

V šestnácti v áčku? Dalo mi to obrovskou chuť na sobě dál pracovat, říká Curran

Šestnáctiletý útočník Maxmilian Curran táhne svoji produktivitou dorost i juniorku. Mezi svými vrstevníky sbírá dva body na zápas a podobných čísel dosahuje i ve starší kategorii. Není překvapením, ...

Číst více
FANOUŠCI 6.2.2023

Aukce hraných oranžových dresů pro Kapku naděje

Na webu www.sportovniaukce.cz si můžete již nyní vydražit dresy ze sobotního zápasu s Kolínem, který slávisté odehráli v oranžovém na podporu Kapky naděje a mladého spoluhráče Sebastiana Weitze, jenž ...

Číst více
FANOUŠCI 6.2.2023

Šťastný puk je zpátky – zamiř na střed a slav úspěchy se Slavií!

Generali Česká pojišťovna všem hokejovým fanouškům znovu dává možnost poměřit dovednosti a síly ve hře Šťastný puk. Hrát můžete sami za sebe, ale hlavně i v barvách Slavie! Jednoduše si do telefonu ...

Číst více
OHLASY 6.2.2023

Skvělá atmosféra. Jsem rád, že přišlo tolik lidí, pochvaluje si Klikorka

Slávisté v sobotu proti Kolínu nastoupili ve speciálních oranžových dresech na podporu projektu O Kapku lepší hokej. „Vyhrát tenhle zápas bylo pro nás důležité. Jsem rád, že přišlo tolik lidí,“ ...

Číst více