Kubica bude pokračovat ve Slavii, podepsal novou smlouvu

17.08.2018, Jakub Mezlík

Útočník Zdeněk Kubica bude i v nadcházející sezoně hájit červenobílé barvy. Během přípravného období na ledě přesvědčil trenéry o svých kvalitách a vybojoval si nový kontrakt. Dvaatřicetiletý hokejista je kmenovým hráčem Mladé Boleslavi, ve Slavii bude hostovat do konce sezony.

"Když jsme se Zdeňkem v červnu mluvili, tak jsme věděli, že se kostra mužstva bude postupně skládat a že by se nám hodil zkušený útočník. Vzhledem k tomu, že má vztah ke klubu a považujeme ho za slávistu, tak jsme mu nabídli try-out, s čímž souhlasil a řekl, že do toho půjde. Nyní můžeme říci, že uspěl," popisuje okolnosti Kubicova angažmá Miloš Říha.

Kubica svojí výkonností v modelových a přípravných utkání přesvědčil trenéry o tom, že může hrát důležitou roli v mužstvu. "Dokáže se vypořádat s důrazným hokejem, může hrát oslabení i přesilovku a je silný v předbrankovém prostoru. Navíc oproti mladým klukům, kterých tu máme hodně, má výhodu ve zkušenostech," vyjmenovává Kubicovy pozitivní stránky hlavní trenér.

Kubica se poprvé objevil v sešívaném dresu během krátké extraligové anabáze v sezoně 2009/10, kdy za Slavii odehrál šest utkání, podruhé do Edenu přišel v listopadu 2015 a postupně se stal jedním z klíčových útočníků týmu.

Poslední dvě sezony odehrál téměř kompletní. V ročníku 2016/17 nasbíral ve 48 zápasech 24 bodů, v loňské sezoně si připsal 23 bodů v 51 utkáních. V play-off vždy přidal jeden bod.

Připomeňte si, jak Zdeněk Kubica řídil děkovačku po vyhrané čtvrtfinálové sérii v Přerově:

Děkujeme fanouškům za podporu!!!🔴⚪

A post shared by HC Slavia Praha (@hcslavia) on