9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
15. března 2022

Kulisa byla skvělá. Sérii musíme ukončit, burcuje Vlček

Slavia přemohla v Edenu Vsetín 5:3 a má dva mečboly. Vyhrocené utkání přineslo i zákroky, které byly podle Filipa Vlčka hodně ostré. „Nejspíš si na další utkání vezmu nějaký límec. Pošťuchování k play-off patří, ale byl jsem pořád v kravatě, což už je za hranou,“ říká slávistický útočník.

Slavia porazila Vsetín 5:3 a je blízko postupu do semifinále. Jak bys utkání zhodnotil?
Začátek nebyl nejlepší, ale postupem času jsme se zvedli. Bylo důležité, že jsme do konce první třetiny vyrovnali. Druhá třetina byla jedna z našich nejlepších v celé sezoně. Využili jsme přesilové hry, dali pěkné góly a zaslouženě vyhráli. Jen škoda třetí třetiny, jelikož jsme si před ní říkali, že chceme hrát něco jiného. Ta se nám vůbec nepovedla, ale Márty toho hodně pochytal a dovedl nás k vítězství. Teď si musíme odpočinout a sérii ukončit.

Čím to bylo, že se vám druhá třetina tak povedla?
Soupeř tam měl hodně vyloučení, po kterých jsme hráli dlouhé přesilové hry. Po trestu do konce utkání jsme hráli pět na tři a dali dva góly. Využití početních výhod přiklonilo vývoj na naši stranu.

Fantastickými zákroky vás podržel Martin Michajlov. Co říkáš na jeho výkon?
Je neskutečný a hodně nás drží. Doufám, že mu to vydrží co nejdéle.

„Slávističtí fanoušci vytvořili skvělou kulisu, za což jim patří velké poděkování.“
Filip Vlček o fanoušcích

V určitých momentech byly k vidění ostřejší zákroky a bitky. Patří to ještě k play-off, nebo už bylo něco za hranou?
Na další utkání si nejspíš vezmu nějaký límec, protože jsem tam byl pořád jen v kravatě. Pošťuchování k tomu patří, ale tyhle kravaty už jsou za hranou.

Oba fanouškovské tábory vytvořily skvělou atmosféru. Vnímali jste je během utkání?
Ano, vnímáme je. Atmosféra tady byla neskutečná. Slávističtí fanoušci vytvořili skvělou kulisu, za což jim patří velké poděkování.

Vsetín v závěru tlačil a chtěl utkání zdramatizovat. Byla to pro vás například ohledně sil komplikace, když se další zápas hraje už za několik hodin?
Neřekl bych, že je to komplikace. O tom je play-off a nehraje se na to, jestli můžeme nebo ne. Mrzí nás, že jsme si před třetí třetinou řekli určité věci, které vůbec nevyšly. Chtěli jsme hrát v pěti a nijak si závěr nekomplikovat. Soupeř pak měl několik přesilovek a dostal se do tlaku. Toho se musíme vyvarovat. Pokud zopakujeme tenhle výkon, tak věřím, že uspějeme.

Jak teď bude vypadat program a příprava během tak krátké doby?
Zaledujeme šrámy a vyběháme se. Další zápas začne opět od nuly, takže se musíme připravit a jít si za tím od první minuty.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.5.2022

Uděláme vše pro to, abychom si za áčko zahráli, shodují se mladíci bojující o místo

Každý tým prochází před začátkem nové sezony změnami. Kromě hráčů, kteří již podepsali smlouvy, se o místo v kádru ucházejí i další. „Konkurence je tady velká, musíme se o šanci poprat,“ říká jeden z ...

Přehrát video
ROZHOVORY 26.5.2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním s hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné ...

Číst více
ROZHOVORY 24.5.2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě ...

Číst více
A-TÝM 22.5.2022

Rozlosování Chance ligy: Slavia začne v Třebíči, poté hostí v Edenu Sokolov

Sešívaní odstartují novou sezonu Chance ligy ve středu 14. září na ledě Třebíče, v Edenu se poprvé představí v sobotu 17. září od 17:00 proti Sokolovu. Oproti minulému ročníku se zvyšuje počet zápasů ...

Číst více