Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
18. dubna 2024

Luboš Jenáček povede juniory i v extralize!

Luboš Jenáček dovedl v právě skončené sezoně juniory jako hlavní trenér do extraligy, teď s nimi bude pokračovat i v nejvyšší soutěži. Slavia se s ním dohodla na pokračování u nejstarší mládežnické kategorie. Jeho asistenty budou Tomáš Chludil a Jiří Hájek.

Jedenapadesátiletý kouč přišel do Slavie před sezonou ze Zlína, předtím trénoval dlouhá léta ve Vsetíně. V obou valašských městech postupně působil u mládeže i u A-týmu. Jeho první mimomoravská štace skončila parádním úspěchem, slávistické juniory dovedl k suverénnímu vítězství v Lize juniorů a postupu do extraligy.

Realizační tým juniorů 24/25

  • Hlavní trenér: Luboš Jenáček
  • Asistenti: Tomáš Chludil, Jiří Hájek
  • Vedoucí: Jaroslav Novák, David Mencl

„Měl jsem i jiné možnosti, ale vedení klubu mělo velký zájem, abych u juniorů pokračoval, a pro mě bylo rozhodující, že se mi s klukama dobře pracovalo a něco jsme spolu prožili,” říká Jenáček. „V týmu se utvořila skvělá parta a zásadní pro mě je i to, že většina hráčů zůstává. Vidím v nich potenciál, aby se zlepšovali, a chci s nimi být u toho, když se na Slavii bude po dvouleté odmlce hrát extraliga.”

Kompletní rozhovor s trenérem juniorů, kde se ohlíží za minulou sezonou, přibližuje rozhodující detaily, vypráví o oslavách nebo o životě v Praze a vyhlíží k příští sezoně, přineseme na webu v příštích dnech.

Asistent Tomáš Chudil udílí pokyny

Jeho asistentem zůstává jedenapadesátiletý Tomáš Chludil, který dlouhodobě působí u slávistické mládeže a letos se jako člen trenérského štábu podílel na důležitém úspěchu.

Nově k nim na střídačku přibude Jiří Hájek, který prostředí v Edenu dobře zná a do Slavie se vrací po několika letech strávených na Kobře. Vedoucími mužstva budou Jaroslav Novák a David Mencl.

Junioři odstartují letní přípravu na novou extraligovou sezonu v pondělí 6. května, osmitýdenní blok zakončí soustředěním, a na led vyjedou v polovině července.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 15.5.2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více