22. únor
Slavia Havířov
17:00
26. únor
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
19. května 2016

Malování, golf a mistrovství. Tuominen už vyhlíží novou sezonu ve Slavii

Letos v lednu se Henri Tuominen vydal na své první zahraniční angažmá. Po dlouhých letech ve Finsku a téměř sto padesáti zápasech v tamní nejvyšší lize zakotvil tento urostlý útočník ve Slavii. Po spanilé jízdě, která skončila těsně před branami extraligy, se Fin rozhodl v sešívaném dresu setrvat i pro následující sezonu. Přípravu na příští rok mu zpestřuje čas strávený s kamarády, zápasy MS v Rusku či malování bytu.

Jedenáct zápasů s osmi body. Tak si vedl při první zahraniční štaci Henri Tuominen. I když sešívaní na postup nedosáhli, čas strávený v Praze dal Finovi velmi mnoho. „Město pro mě bylo úplně nové, jazyku jsem vůbec nerozuměl. Zpočátku to pro mě byla pořádná výzva. Poznal jsem také trochu jiný styl hokeje, i tréninky jsou jiné než ve Finsku. Musel jsem se učit nové věci, ale líbilo se mi to. Poznal jsem se spoustu nových věcí i sám o sobě,“ říká.

Nyní už se Tuominen těší na další sezonu, kterou odehraje znovu v sešívaném dresu. Co ho nakonec dovedlo k tomu, že v Praze zůstane další rok? „Čas strávený ve Slavii jsem si užíval. To byl hlavní důvod toho, že jsem zůstal. Navíc vím, že tady mohu skvěle rozvíjet mé schopnosti,“ pokračuje Fin, který by příští rok dosáhl ještě většího úspěchu než loni. „Doufám, že budeme mít silný tým, který vybojuje o tu jednu výhru, která nám chyběla k postupu, navíc.

Finové mají skvělé přesilovky, silní budou i Češi, ví Tuominen. Sledoval i Jánose?

Po sezoně útočník Slavie odletěl domů, do Finska. Čas tráví s přáteli a období před sezonou si snaží hlavně užít. „Zajdeme se podívat na fotbal, hrajeme golf nebo vyrazíme popovídat si někam do hospody.“

Tuominenova oblíbená posezonní aktivita? S přáteli na golfu.

„Po sezoně se snažím na hokej nemyslet a dělat něco úplně jiného. Například letos maluji byt, je to skvělý způsob jak přijít na jiné myšlenky,“ líčí Tuominen. K tomu provozuje s přáteli rekreačně sporty, většímu vytížení se zatím ale vyhýbá.

Jedna událost mu přece jen ale nedovolí od hokeje odtrhnout zrak. Probíhající mistrovství světa sleduje Tuominen pravidelně. „Viděl jsem ale jen finské zápasy. Na volně dostupných kanálech jiné nevysílají. Naši se zatím prezentují velmi dobrou hrou, mají skvělé přesilovky. Ty v dnešním hokeji rozhodují ty nejdůležitější zápasy,“ nepochybuje urostlý útočník.

Z finské reprezentace se navíc dobře zná s Barkovem. S aktuálně druhým neproduktivnějším borcem v dresu Suomi (3+6) odehrál několik zápasů v jednom dresu. Po očku sleduje Tuominen i představení spoluhráče Vase a českého týmu. „Češi vypadají hodně silně, mají dobrý tým. Řekl bych, že minimálně do semifinále by měli projít. Jánose jsem viděl hrát proti Finsku, v zápase se mu velice dařilo. Navíc s Maďary vybojoval výhru mezi elitou po dlouhé době,“ uzavírá.

Autor David Soumar, Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
PREVIEW 21.2.2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.2.2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Číst více