1. prosinec
Jihlava Slavia
16:00
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
24. června 2020

Maturita uprostřed letní přípravy? U učení jsem usínal, usmívá se Hovorka

Nejenže se spolu se zbytkem A-týmu připravuje na novou sezonu, ale Mikuláš Hovorka musel nedávno rovněž absolvovat zatím nejtěžší zkoušku svého života. Osmnáctiletý obránce však zvládl maturitu s přehledem a už se plně koncentruje na tréninky. „Bylo to náročné, ale je to za mnou. Měl jsem velkou podporu rodiny,“ přibližuje.

Krátkou anabázi v Chance lize už stihl zapsat v uplynulé sezoně – v deseti zápasech zaznamenal jednu asistenci. Především si však vyzkoušel seniorský hokej a zkušenosti se nyní snaží zužitkovat během probíhající letní přípravy. „Určitě mi to pomohlo, byl jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet,“ vypráví Hovorka.

Tréninky, které jsou zatím zaměřené na kondici a sílu, jsou pro něj náročné. „Začíná to být čím dál tím těžší. Dáváme si větší váhy, děláme sílu, chodíme běhat. Je to takové, jaké si to každý udělá, ale snažíme se hodně makat,“ říká. Ve srovnání s mládežnickými kategoriemi vidí největší rozdíl především v přístupu: „Všichni se chtějí zlepšovat a zabojovat o místo v sestavě“.

Bez dvou centimetrů dva metry vysoký Hovorka se při tréninku nejvíce zaměřuje na obratnost. „Snažím se dělat koordinační cvičení, hodně trénuju reakce. Mám s tím daleko větší problémy než hráč, který měří 170 cm. Ale zase mám výhody, že daleko dosáhnu a nemusím dělat tolik kroků. Toho umím využít.“

Juniorský obránce nedávno úspěšně odmaturoval na ekonomické škole se sportovním zaměřením – od komise si vysloužil dvě jedničky a dvě dvojky. Učení na „zkoušku dospělosti“ kombinoval s přípravou. „Bylo to náročné, protože jsem většinou po trénincích u učení usínal,“ usmívá se a doplňuje, že za celou dobu chyběl jen na pár trénincích.

Ofenzivní styl je mi sympatický

Se studiem plánuje pokračovat – i když až za rok, protože letos propásnul přijímací zkoušky. Momentálně se tak plně soustředí na boj o místo v sestavě sešívaných. „Jsem nejmladší, takže o to víc musím makat. Snažím se pracovat na sto procent a ukázat se trenérům. Mým cílem je hrát za áčko. Uvidíme, jak to vyjde, dělám pro to všechno,“ doufá.

Hovorka, který na začátku července oslaví 19. narozeniny, strávil většinu minulého ročníku v juniorce. Ve 30 zápasech hlavní soutěže zaznamenal 20 bodů (4+16), určitě tak platí za ofenzivního obránce. „Mám rád útočný styl hokeje, z obrany si často zaútočím. Určitě je mi to sympatické,“ říká v narážce na hlavního trenéra Martina Štrbu, jenž chce se Slavií vyznávat útočnou hru.

Noví trenéři si hráče stále oklepávají – všichni stojí na stejné startovní čáře a nikdo nemá nic jistého. „Každý si to musí vybojovat, všichni začínáme na stejno. To mě potěšilo, protože mám stejnou šanci jako ostatní,“ ví. Nejvíce se mladý bek zatím posunul v silové připravenosti. „Cítím se daleko lépe než na začátku,“ uzavírá.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 24.11.2020

Za necelý týden zpátky do zápasového tempa. Jsme v plné síle, hlásí Kuťák

Už za necelý týden se hokejisté Slavie vrátí do hry, v úterý je čeká zápas na ledě Jihlavy. Restartu se už nemůže dočkat ani útočník Filip Kuťák, který je s pěti body čtvrtým nejproduktivnějším ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více