Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

10.05.2019, Jakub Mezlík

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém měsíci prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, nebo položte dotaz ZDE. Trenér pravidelně odpovídá v měsíčních intervalech.

Plánujete vycestovat do ciziny s hokejisty na přípravu a jaké kluby přijedou do Edenu? (dotaz položil: Alechandro)
Neplánujeme, měli bychom se v srpnu zúčastnit pouze turnaje v Přerově. Co se týká domácích zápasů, tak aktuálně ještě řešíme jednoho soupeře a v nejbližší době pak seznam přípravných utkání vydáme.

Co vyžadujete od týmu na trénincích? (dotaz položil: Jakub Lochman)
Vyžadujeme disciplínu, pracovitost, z hlediska trendu moderního hokeje pohyb a aktivitu. Trénink by měl být sestavený tak, aby tam byly herní situace, které vycházejí ze zápasů a tempo i nasazení by mělo korespondovat se zápasem. Samozřejmě v předzápasovém tréninku pak děláme speciální cvičení zaměřená na konkrétního soupeře - jak chceme přehrávat jeho obranu, bránit jeho útok a podobně.

Setkal jste se během svého působení na Slavii s tlakem některých lidí na to, aby určití hráči hráli? (dotaz položil: Slávista)
S tlakem na nasazování hráčů jsem se nesetkal. Ale samozřejmě co člověk co názor, takže jsem odlišné názory na jednotlivé hráče od některých lidí vnímal, ale to asi tak je všude.

Máte už vytipované posily? (dotaz položil: Pavel)
Před koncem loňské sezony jsme začali pracovat na tom, aby nám současní hráči, o které jsme měli zájem, neodešli. Posily průběžně vytipováváme v průběhu celého roku, samozřejmě vždy záleží na ekonomické situaci, o čemž hovořil i majitel nedávno v rozhovoru na webu. Jsme rádi, že se nám povedlo přivést brankáře Michajlova, dotáhnout návrat obránce Ryzáka, ale jinak kostra nějakým způsobem zůstane. Pak bude samozřejmě otázka budoucnosti, co se bude dít dál.

Jaké jsou cíle na příští sezonu? Není na čase vrátit Slavii, kam patří? (dotaz položil: David Fábry)
Stejně jako je posílení otázkou ekonomiky, nejen scoutingu, tak jsou dané i cíle kvalitou kádru, nejen naším přáním, proto budeme cíle stanovovat z hlediska klubové politky. Jak naznačil majitel, tato sezona by měla být v podobných ekonomických relacích jako loňská. V minulé sezoně jsme si ukázali, že stylem, který hrajeme, můžeme porazit každého, ale v určitých fázích se pak projevuje zkušenost a kvalita. Ale můžu říct, že bychom si samozřejmě přáli hrát vyřazovací část, každý se chce dostat do play-off.