Mladí kluci dodávají týmu spoustu energie, chválí útočník Ondráček

31.08.2018, Klára Červená

Už jen jeden týden zbývá do začátku Chance ligy. Po čtvrtečním utkání s Kladnem se Martin Ondráček rozpovídal o následující sezoně. V čem tkví síla týmu? A jaký má zkušený útočník pocit z obměněného kádru?

Příprava slávistů na novou sezonu dopadla na výbornou. S celkovou bilancí sedmi výher z deseti zápasů propluli zkušebním obdobím s grácií. Vyhráno ale zatím nemají. „Je dobré, že jsem v přípravných zápasech vítězili, ale v lize se jede nanovo. Teprve to se počítá,“ řekl Ondráček po zápase s Kladnem.

Generálku proti Rytířům Slavia ve čtvrtek nezvládla a prohrála 2:5, i když pocit z výkonu tak špatný nebyl – sešívaní byli nejspíš lepším týmem. „Ale srazil nás smolný gól na 2:3, měli jsme před tím odskočit, šancí jsme měli dost,“ litoval Ondráček.

Přípravných utkání si hokejisté z Edenu celkově užili opravdu požehnaně – deset. Obměnili totiž tým, ve kterém se najednou ocitlo dost mladých hráčů. „Zápasů bylo tolik, protože jsme všichni potřebovali dostat šanci. Tým je téměř z poloviny nový,“ vysvětlil Ondráček.

Kádr je sice mladý, zato hodně živý. Třicetiletý hokejista ani tak nevnímá, že v něm patří k nejzkušenějším. „Myslím, že jsme si v kabině sedli všichni. Mladí kluci mají spoustu energie. Teď už jen abychom chytili začátek soutěže, od toho se celá sezona odvíjí,“ dodal.

Co zatím zůstává tajemstvím, je složení obranných i útočných lajn na novou sezonu. Trenér Říha v přípravě zkoušel spoustu variant. „Uvidíme, s čím přijdou trenéři,“ řekl Ondráček. V týmu jsou někteří zranění a nemocní hráči, jejichž příchod ještě může do začátku ligy značně zamíchat kartami.

Po čtvrtečním zápase s Kladnem je však jasné, že se sešívaní budou muset na trénincích zaměřit na přesilovou hru. V soupeřově týmu se vylučovalo pětkrát, slávisté ale početní výhodu neproměnili a nedokázali si vytvořit stálý tlak.

„Přesilovku hraje dobře akorát naše první lajna,“ přiznal Ondráček s tím, že právě přesilovky se budou v Edenu v posledním týdnu pilovat. „Také jsme hodně trénovali kondici. Myslím, že následující týden ještě procvičíme hru ve středním a obranném pásmu, abychom si ještě upřesnili, co a jak,“ nastínil.

Na start nové sezony se ale už pořádně těší. „Příprava už se táhne dlouho,“ uzavřel s pozitivním výhledem do budoucna.