Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
31. srpna 2018

Mladí kluci dodávají týmu spoustu energie, chválí útočník Ondráček

Už jen jeden týden zbývá do začátku Chance ligy. Po čtvrtečním utkání s Kladnem se Martin Ondráček rozpovídal o následující sezoně. V čem tkví síla týmu? A jaký má zkušený útočník pocit z obměněného kádru?

Příprava slávistů na novou sezonu dopadla na výbornou. S celkovou bilancí sedmi výher z deseti zápasů propluli zkušebním obdobím s grácií. Vyhráno ale zatím nemají. „Je dobré, že jsem v přípravných zápasech vítězili, ale v lize se jede nanovo. Teprve to se počítá,“ řekl Ondráček po zápase s Kladnem.

Generálku proti Rytířům Slavia ve čtvrtek nezvládla a prohrála 2:5, i když pocit z výkonu tak špatný nebyl – sešívaní byli nejspíš lepším týmem. „Ale srazil nás smolný gól na 2:3, měli jsme před tím odskočit, šancí jsme měli dost,“ litoval Ondráček.

Přípravných utkání si hokejisté z Edenu celkově užili opravdu požehnaně – deset. Obměnili totiž tým, ve kterém se najednou ocitlo dost mladých hráčů. „Zápasů bylo tolik, protože jsme všichni potřebovali dostat šanci. Tým je téměř z poloviny nový,“ vysvětlil Ondráček.

Kádr je sice mladý, zato hodně živý. Třicetiletý hokejista ani tak nevnímá, že v něm patří k nejzkušenějším. „Myslím, že jsme si v kabině sedli všichni. Mladí kluci mají spoustu energie. Teď už jen abychom chytili začátek soutěže, od toho se celá sezona odvíjí,“ dodal.

Co zatím zůstává tajemstvím, je složení obranných i útočných lajn na novou sezonu. Trenér Říha v přípravě zkoušel spoustu variant. „Uvidíme, s čím přijdou trenéři,“ řekl Ondráček. V týmu jsou někteří zranění a nemocní hráči, jejichž příchod ještě může do začátku ligy značně zamíchat kartami.

Po čtvrtečním zápase s Kladnem je však jasné, že se sešívaní budou muset na trénincích zaměřit na přesilovou hru. V soupeřově týmu se vylučovalo pětkrát, slávisté ale početní výhodu neproměnili a nedokázali si vytvořit stálý tlak.

„Přesilovku hraje dobře akorát naše první lajna,“ přiznal Ondráček s tím, že právě přesilovky se budou v Edenu v posledním týdnu pilovat. „Také jsme hodně trénovali kondici. Myslím, že následující týden ještě procvičíme hru ve středním a obranném pásmu, abychom si ještě upřesnili, co a jak,“ nastínil.

Na start nové sezony se ale už pořádně těší. „Příprava už se táhne dlouho,“ uzavřel s pozitivním výhledem do budoucna.

Autor Klára Červená
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 7.12.2019

Novák po Kadani: První část sezóny byla povedená, musíme ale bojovat dál

Postaral se o vítěznou branku pouhých sedm sekund před koncem, díky níž slávisté oslavili proti Kadani vítězství 4:3. Jak viděl rozhodující moment utkání a jak hodnotí výkon Slavie v první části ...

Přehrát video
ZÁPASY 7.12.2019

Vítězný závěr první části! Novák rozhodl sedm vteřin před koncem

Slávistům skončila na ledě Třebíče pětizápasová série výher, vrátit se zpět na vítěznou vlnu se ale mohli hned v následujícím domácím utkání proti Kadani. A podařilo se! Sešívaní urvali náročný zápas ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 6.12.2019

Tři hráči Slavie se dostali do reprezentačních výběrů

Útočník Robin Všetečka odcestoval s reprezentační devatenáctkou do Kanady, která se představí na turnaji World Junior A Challenge. Dvojice dorostenců Šimon Slavíček a Jakub Hrdlička obdržela pozvánku ...

Číst více
FANOUŠCI 6.12.2019

Hráči a trenéři se podepisovali na Mikulášské autogramiádě

Ve čtvrtek se v obchodním centru Europark Štěrboholy uskutečnila slávistická Mikulášská autogramiáda. Hráči a trenéři se podepisovali všem zájemcům dvě hodiny, soutěžilo se mimo jiné o podepsaný ...

Číst více