Musíme příště lépe zachytit začátek, řekl po prohře Furch

05.01.2019, Martin Kamenik

Již od počátku utkání s Porubou byl vidět a zatápěl hostující obraně. Aleš Furch byl v prvním domácím utkání nového kalendářního roku velmi aktivní a vstřelil dvě branky sešívaného celku. Tentokrát to však Slavii na body nestačilo a podlehla celku z Ostravy 4:5. Slávisté však nevěší hlavy. To potvrzuje i sešívaná devětačtyřicítka, která velí k vylepšení vstupu do zápasu. „Je těžké dotahovat nepříznivý výsledek, musíme příště lépe zachytit začátek."

První úspěšný zásah zapsal mladý útočník již v šesté minutě, kdy vyrovnal stav utkání na 1:1 chytrou bekhendovou zadovkou. „To byla náhoda,“ glosoval s úsměvem gólovou situaci Furch. „Kluci to od modré čáry nahodili, puk se poté dvakrát odrazil a já už jsem jen doklepnul do prázdné branky,“ popsal první branku sešívaného celku.

Bohužel to ale byl po hříchu jen jeden z mála okamžiků, který vykouzlil na Furchově tváři úsměv. Slavia sice nebyla horším týmem, ale hosté z Poruby dokázali těžit z dobře nastavené taktiky, kterou svým svěřencům naordinoval nový trenér Miloš Holaň.

„Soupeř čekal na naše ztráty kotouče ve středním pásmu a na následné brejky, z toho poté pramenily naše problémy,“ hledal příčinu porážky mladý útočník, který si připsal již devátou, a následně desátou ligovou trefu v sezóně.

Furch, jenž byl většinu zápasu členem čtvrté formace vyčníval i díky fungující spolupráci s Denisem Heldákem a Zdeňkem Kubicou. „Říká se, že ve čtvrté lajně je to hlavně o pohybu, ze kterého se poté naskýtají šance. Když máme dobrý pohyb, tak poté můžeme dávat branky, kterými můžeme pomoci celému týmu,“ řekl po utkání dvougólový střelec.

Na Valašsko si pojedeme pro výhru, tvrdí mladý forvard

Sešívaní sice utkání ztratili, ale na truchlení čas není. Brzy Slavii čeká další důležitý duel, tentokrát se Vsetínem, který se nachází na opačném pólu tabulky. „Musíme si pořádně odpočinout, jet do Vsetína s čistou hlavou a vyhrát,“ dodal odhodlaně.