OHLASY
10. prosince 2020

Musíme zlepšit efektivitu v přesilovkách, burcuje útočník Kafka

Slavia vedla proti Prostějovu na začátku druhé třetiny o dva góly, svůj náskok ale udržet nedokázala. Jednu z branek domácích vstřelil útočník Petr Kafka. „Vedli jsme 2:0, poté jsme z nějakého důvodu přestali hrát a přistoupili na jejich styl hry,“ přiznal útočník po utkání.

Petře, odehráli jste velmi vyrovnané utkání proti Prostějovu, soupeř byl ale nakonec ten šťastnější a po infarktovém závěru bere tři body, jak toto utkání vůbec zhodnotit?
Abych byl upřímný, musím říct, že se to nehodnotí úplně nejlépe. Vedli jsme 2:0, poté jsme z nějakého důvodu přestali hrát a přistoupili jsme na jejich styl hry, kdy puk nepřetržitě nahazují a plácají do středního pásma. To byla naše největší chyba zápasu, přizpůsobit se jejich hernímu stylu. Z tohoto hlediska to právem otočili, nezbývá nám nic jiného než se z toho ponaučit a jít dál.

Slavia většinu zápasu vedla rozdílem dvou branek, mrzí tato prohra o to více?
Rozhodně to mrzí, jak se říká 2:0 je nejhorší vedení. Člověk se může uspokojit a udělat chybu, kterou jsme udělali my, přizpůsobit se danému mužstvu. Dali jsme jim tři góly zadarmo a nakonec i tři body, bohužel.

„Pro mě je radost nastupovat vedle takového hráče a hrozně si toho vážím.“
Petr Kafka o spolupráci s Petrem Vampolou

Podařilo se ti skórovat v přesilovce soupeře na 2:0, popiš nám trochu tuto branku.
Skočil jsem rychle na oslabení a hned si povšiml, že by mohla jít soupeřova přihrávka přes ze mě, tak jsem to nohama tečoval a nahrál Vampimu. Ten s pukem přejel hřiště a vytasil svoji geniální bekhendovou přihrávku, která našla přesně mou hůl. Poté jsem zakončoval do prázdné brány.

Nedá se nevšimnout, že vám spolupráce s Petrem Vampolou sedí skvěle, je tomu tak?
Určitě to tak je, mně spolupráce s Petrem sedí skvěle. Je to hráč extraligové třídy a jeho schopnosti a zkušenosti jsou na hřišti obrovsky znát. Pro mě je radost nastupovat vedle takového hráče a hrozně si toho vážím.

Skvělá spolupráce mezi tebou a Petrem Vampolou byla vidět i během přesilovek, vytvořili jste si hromadu šancí, které bohužel v síti Prostějova neskončily. Co scházelo?
Je tam řada momentů, kdy oba chceme vystřelit nebo si to nahrát, ale na poslední chvíli nám do toho strčí hůl nebo to bek tečuje se štěstím mimo. Přesilovky musíme rozhodně zlepšit a musíme z nich začít střílet branky, jelikož jsem sem přišel s úkolem střílet góly v přesilovkách a zatím se nám v nich nedaří, tak jak bych chtěl.

Autor Filip Nochta
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.