Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
18. ledna 2024

Na výhru jsme si věřili. Kluci mě podrželi, těší nováčka Kucharčíka

Ve svých šestnácti letech začal sbírat první zkušenosti v dospělém hokeji. „Že půjdu na trénink s A-týmem, jsem se dozvěděl v sedm ráno před školou. Nervozita panovala, na zápas jsem už ale byl připravený,“ říká mladý útočník Matouš Jan Kucharčík, který doposud oblékal sešívaný dres v dorostenecké kategorii.

Proti Kolínu to byl pro tebe druhý zápas mezi dospělými, na kontě máš zatím dvě výhry. To je asi snový start pro mladého hráče, jakým jsi ty?
Určitě jo. Jsem rád, že mě teď kluci podrželi a začali se mnou znovu vyhrávat i přesto, že se jim předtím v sezóně tolik nedařilo. Tyhle dva vyhrané zápasy v řadě potřebujeme.

Kolín má třetí nejlepší defenzivu ligy. Co bylo klíčem k tomu, abyste ji pokořili?
Důležité bylo, že jsme drželi pospolu. Líbilo se mi, jak jsme hráli hodně týmově a disciplinovaně. Také jsme využili přesilovky, což bylo skvělé. Úvodní třetina byla ještě poměrně opatrná, ale po první početní výhodě se už zápas rozjížděl pro nás.

Právě přesilovky vám hodně pomohly v posledním dějství, která letos áčku většinou tolik nevychází…
Určitě. Podařilo se nám díky tomu vstřelit rozhodující góly. Potom si stačilo zápas pohlídat, což nám soupeř právě svou nedisciplinovaností usnadnil. Už o přestávce před třetí třetinou jsem ale z kluků cítil, že jsou hodně sebejistí. Na výhru jsme si věřili.

„Trenéři mi říkají, že dobře vidím hru. Na silovost dospělého hokeje jsem se připravoval.“
Matouš Jan Kucharčík

Kdy ses dozvěděl, že nastoupíš za áčko?
První informaci, že půjdu na trénink, jsem dostal v pátek před školou v sedm ráno. Na tréninku mi pak realizační tým oznámil, že budu hrát v sobotu proti Třebíči. S klukama jsem tak stihl potrénovat jen jednou.

Byl jsi nervózní?
Na prvním tréninku určitě jo. Přes noc jsem si to už ale v hlavě srovnal a na zápas jsem byl připravený. V kabině mi přitom celkově nejvíc pomáhá Karel Klikorka. I díky němu jsem hrál tak, jak jsem hrál.

Jak bys popsal sebe jako hráče, tvé přednosti a podobně?
Trenéři mi často říkají, že dobře vidím hru. Jinak se snažím hodně rozehrávat spíš než zakončovat.

Bylo něco, co tě při prvních startech v dospělém hokeji překvapilo?
Všechno jsem asi čekal a snažil jsem se na to připravit. Dospělý hokej je o dost silovější, ale myslím, že jsem se s tím docela zvládl popasovat.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video