9. srpen
Sparta Slavia
18:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
17. června 2022

Náročná příprava. Po zranění musím hlavně nabrat fyzičku, přibližuje Šteiner

Pro Davida Šteinera skončila sezóna předčasně kvůli zranění už v únoru. Na nový ligový ročník se ale už připravuje s týmem, který od pondělí začal trénovat i na ledě. „Je to pro nás příjemné zpestření,“ komentuje změnu v tréninkovém režimu útočník sešívaných.

Jak teď probíhá příprava?
Pořád pokračujeme v tréninku na suchu, ať už je to posilovna nebo běhání, ale konečně se dostáváme i na led. Příprava se tak bude víc soustředit tímhle směrem.

Co je tvůj nejmíň oblíbený prvek v přípravě?
Asi nějaká rychlostní vytrvalost, přeci jen jsem byl teď dlouho zraněný a musel jsem se spíš dávat dohromady. Moje fyzička tak poměrně upadla a bylo to pro mě docela těžké. Doufám ale, že to všechno zase doženu zpátky.

Kolik ti v téhle fázi zbývá sil?
Je to opravdu náročnější a náročnější. Musíme se ale věnovat i svému tělu, takže po každém tréninku je na řadě potřebná regenerace. Náročné to je, ale s tím musíme všichni počítat.

„Byl jsem dlouho zraněný a musel jsem se spíš dávat dohromady. Doufám ale, že to doženu zpátky.“
David Šteiner o návratu po zranění

Předpokládám, že v rámci přípravy přišla i řada na fotbal. Prozradíš nám, kdo to bral nejvíce vážně a nešel daleko ani pro tvrdší zákroky?
Fotbálek jsme určitě taky hráli, já ale kvůli tomu zranění tolik ne. Ale řekl bych, že třeba Vláďa Houška a Robin Všetečka se toho úplně nebojí.

Od pondělí trénujete i na ledě. Jak vnímáš tuhle změnu?
Na led se určitě těším víc než na tréninky na suchu. Je to samozřejmě zpestření a doufám, že si teď zbytek přípravy užijeme.

Jak se těšíš na novou sezónu?
Já mám pauzu od posledního zápasu ještě asi o měsíc delší než ostatní kluci, takže se na další sezónu moc těším. Doufám, že budeme úspěšní.

S novými kluky jsme zašli na pivo

Co říkáš na současnou sílu kádru?
Myslím si, že přišlo poměrně hodně zkušených kluků. Současný tým tak máme podle mě dost kvalitní.

Jak jste přivítali nováčky v kabině?
Kluky jsme určitě přivítali. Nedělali jsme ale nic speciálního, jen jsme zašli na pivo a tak podobně.

Nedávno skončilo mistrovství světa. Jak jste ho v kabině sledovali a proběhly třeba i nějaké sázky?
Sázky úplně nebyly, ale určitě jsme s klukama to mistrovství sledovali. Když pak byly nějaké zápasy brzo, tak jsme se třeba tady v kabině dívali i společně na televizi.

V blízké době proběhne také volba prezidenta Českého hokeje. Sleduješ i tohle hokejové dění?
Abych řekl pravdu, tak tohle jde úplně mimo mě. Já se snažím soustředit hlavně na nás a náš hokej, takže to moc nesleduji a asi ani není v mojí kompetenci, abych to nějak posuzoval.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.7.2022

Nejrychleji stříleli v Edenu obránci. Kdo vyhrál?

Hokejisté Slavie si vyzkoušeli, jak rychle umí vystřelit. Kdo vyhrál a jaký mají recept na nejrychlejší střelu? Podívejte se na video!

Přehrát video
A-TÝM 1.7.2022

Talentovaný útočník Lukáš Strnad podepsal smlouvu se Slavií!

Osmnáctiletý útočník Lukáš Strnad, který v minulém roce nakoukl i do reprezentace, podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu. Přestože je věkem stále ještě junior, měl by se poprat o ...

Číst více
ROZHOVORY 29.6.2022

Děláme hodně vytrvalost, pan Málek nás nešetří, směje se Pittr

Michal Pittr se ve svých 19 letech připravuje na první sezonu v slávistickém áčku. V té loňské se na konci zranil, teď už ale trénuje naplno. „Děláme hodně vytrvalost, pan Málek svoje má speciality a ...

Přehrát video
FANOUŠCI 24.6.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici v srpnu v Edenu!

Rozlučka slávistických legend Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží. Ve středu 24. srpna od 18:00 se v Edenu sejdou hokejové osobnosti ke speciálnímu exhibičnímu zápasu. Vstupenky jsou v prodeji na ...

Číst více