23. srpen
Slavia Kolín
17:30
25. srpen
Litoměřice Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
29. května 2021

Novinky mládežnických soutěží: hodně sestupů a delší play-off

Podoba dorostenecké a juniorské extraligy doznala pro nadcházející sezonu výrazných změn, které promění celý průběh ročníku. V obou kategoriích totiž dojde k výraznému zúžení počtu účastníků a na ty úspěšnější pak čekají výrazně delší a náročnější vyřazovací boje. To znamená větší porci těžkých a důležitých zápasů, ve kterých se mohou hráči zlepšovat a sbírat cenné zkušenosti.

Už dvakrát se mládežnická sezona kvůli covidu nedohrála. Jednou týmy nestihly prakticky jen play-off, podruhé se ovšem neodehrál téměř kompletní ročník. Všichni tak doufají, že napotřetí už to vyjde a extraligy dorostu a juniorů se dohrají až do zdárného konce. Ten bude hned pro několik celků v obou kategoriích znamenat sestup do nižší soutěže.


Extraliga juniorů

V základní části čeká na juniory 36 zápasů, během kterých se utkají s každým soupeřem jednou doma a jednou venku. Dvanáct nejlepších týmů se pak rozdělí do tří skupin, ve kterých budou bojovat o osm míst pro play-off. Zbylých sedm celků mezitím rozehraje bitvy, které nakonec určí celkem pět sestupujících. A k tomu ještě jeden celek bude muset svoji extraligovou příslušnost obhajovat v baráži s vítězem ligy juniorů.

Play-off nově nabídne výrazně větší počet napínavých bitev, jelikož ve čtvrtfinále se bude hrát na tři vítězná utkání a v semifinále a finále dokonce na čtyři. Budoucí mistr tak ve vyřazovacích bojích může sehrát až 19 zápasů.

V sedmičlenné skupině play-out se bude hrát systémem každý s každým doma a venku, dohromady tedy čtrnáct duelů. Vzhledem k tomu, že si týmy budou přenášet body ze základní části, osud nejhorších celků může být zpečetěn už před začátkem této skupiny. Z ní se pak zachrání pouze její vítěz, a tak se dají až do konce očekávat náročné bitvy o každý bod.

Slávisté načnou sezonu v pátek 10. září, kdy zavítají na led Zlína a o den později budou o body bojovat v Brně proti tamní Kometě. Hned ve čtvrtém duelu dojde v Edenu k pražskému derby, pro sešívané půjde o první domácí zápas. Kompletní rozpis základní části Extraligy juniorů najdete ZDE.


Extraliga dorostu

Vzhledem k vyššímu počtu účastníků v nejvyšší dorostenecké soutěži, nebude zužování tak přísné jako v juniorské extralize, přesto z celkových třiceti týmů sestoupí přímo šest a dva pak ještě budou bojovat v baráži. V základní části jsou celky rozdělené do tří skupin, které sice nově nejsou označeny Západ, Střed a Východ, přesto kopírují geografické polohy jednotlivých klubů.

Na slávisty tak podobně jako v předcházejících letech čekají bitvy s celky ze střední části republiky a dojde i na dvě pražská derby se Spartou a Kobrou. Kromě toho se ještě utkají s Českými Budějovicemi, Táborem, Jihlavou, Havlíčkovým Brodem, Pardubicemi, Hradcem Králové a brněnskou Technikou.

Po odehrání osmnácti kol (každý s každým doma a venku) se v každé skupině oddělí čtyři nejlepší celky, ze kterých se nově vytvoří dvě skupiny po šesti. Všech dvanáct týmů už má play-off jisté, mezi sebou tak budou hrát už jen o co nejlepší nasazení.

Zbylé týmy zůstanou ve svých skupinách ze základní části. Dva nejhorší týmy z těchto „horších“ skupin sestoupí přímo do nižší soutěže. Celky ze čtvrtých míst a nejhorší ze třetího místa si ještě v krátké čtyřčlenné skupině zahrají o dvě nepopulární místa v baráži.

Vítězové těchto „horších“ skupin a nejlepší tým ze druhého místa si naopak zajistí místenku ve vyřazovacích bojích, aby se naplnil potřebný počet šestnácti týmů. Následovat bude osmifinále na dva vítězné zápasy, čtvrtfinále a semifinále na tři a finále pak stejně jako v juniorce na čtyři. Po delší době se tak ruší mistrovství republiky, kdy se semifinále a finále hrálo jen na jeden zápas během víkendu na jednom konkrétním místě.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 20.8.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici. Nenechte si ujít Eden plný hvězd!

Na hokejovou rozlučku Jardy Bednáře a Marka Tomici dorazí ve středu 24.8. řada hokejistů, kteří nastupovali společně se slávistickými legendami v jednom týmu, ale i další hvězdy. Nebudou chybět ani ...

Číst více
OHLASY 19.8.2022

Občas to zavrže, ale proto hrajeme přípravné zápasy, ví Žovinec

Nastoupil do všech čtyř přípravných zápasů, v tom posledním s Litoměřicemi svým gólem nastartoval vítězný obrat. Dušan Žovinec přiznává, že se tým stále ještě hledá. „Občas to někde zavrže, ale od ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 18.8.2022

Zápas jsme otočili, ale s hrou spokojení nejsme, říká střelec Žejdl

Slávisté urvali v přípravě druhé vítězství, když v premiéře na domácí půdě přehráli Litoměřice. Lví podíl na triumfu měl útočník Lukáš Žejdl, který zaznamenal vítěznou trefu červenobílých. „V kabině ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 18.8.2022

Slavia navázala spolupráci s Mladou Boleslaví

Slavia bude v nové sezoně spolupracovat s Mladou Boleslaví, hlavními cíli jsou postup juniorského týmu do extraligy a rozvoj mladých hráčů.

Číst více