Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
26. května 2023

Novým trenérem juniorů Slavie je Luboš Jenáček

Hlavním trenérem slávistických juniorů pro nadcházející sezonu se stal Luboš Jenáček, padesátiletý kouč s řadou trenérských zkušeností u mládežnických i seniorských týmů. Jeho asistentem bude Tomáš Chludil.

„Naším cílem je postoupit s juniorkou do extraligy. Nebude to jednoduché, ale na výzvu ve Slavii se těším,” říká na začátku svojí mise Luboš Jenáček, který dal Edenu přednost před angažmá ve slovenské extralize.

„Měl jsem dvě nabídky na trénování chlapů, jednu z nich z Nových Zámků, která byla hodně lákavá, ale Slavia se ozvala první, já jsem jí dal své slovo a nechtěl jsem ho porušit,” přibližuje kouč, který se poprvé vydává trénovat mimo Valašsko.

Rozhovor s novým hlavním trenérem juniorů přineseme na webu v průběhu víkendu.

Jenáčkova trenérská kariéra je spojená především se Vsetínem, kde vedl dorostence i juniory, dlouhé roky byl asistentem u A-týmu, a to jak ve druhé lize, tak po postupu i v Chance lize. Poslední dva roky působil ve Zlíně u juniorů i A-týmu.

Bývalý útočník si zahrál extraligu za Zlín, Vsetín či Třinec, dále působil také v Táboře, Kralupech nad Vltavou či Uherském Hradišti.

Jeho dva synové jsou pokračovateli hokejového klanu Jenáčků, na rozdíl od svého otce ale hrají v obraně. Čtyřiadvacetiletý Jakub pomohl v uplynulé sezoně Znojmu k postupu do Chance ligy, o dva a půl roku mladší Šimon obléká dres Vsetína.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video