Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
11. dubna 2019

Obránce Ryzák bude hrát příští sezonu za Slavii

Hokej píše zajímavé příběhy. Obránce Marek Ryzák byl před minulou sezonou rozhodnutý, že se budě věnovat zaměstnání a s profesionální kariérou skončí, nechal se ovšem ještě přesvědčit, aby pomáhal pražské Kobře ve druhé lize. Tam podával velice dobré výkony a trenér Říha si ho vytáhl na pár zápasů do Slavie. Během krátké chvíle dokázal zaujmout tak, že si vybojoval kontrakt na novou sezonu.

Nové smlouvy

Pětadvacetiletý obránce prošel slávistickou mládeží, do tehdy extraligového áčka se ovšem neprobojoval, a tak odešel na Slovensko. V letech 2013-2017 nasbíral v extraligové soutěži našich východních sousedů více než stovku startů, kariéru mu ovšem výrazně přibrzdilo zranění kolene.

Před sezonou 2017/18 se vrátil do Slavie, ale od trenéra Razýma nedostal tolik prostoru a střídavě začal hrát na Kobře. Po jejím skončení dal přednost zaměstnání a působení ve 2. lize. Přestože nikdy nepatřil mezi produktivní beky a jeho doménou je důrazná hra, v dresu Kobry si držel téměř bod na zápas a svoji formu si přenesl i do Slavie. V Chance lize nasbíral v uplynulém ročníku v šesti zápasech pět bodů za tři góly a dvě asistence.

„Marek měl v loňské sezoně na Kobře vynikající výkonnost, a proto jsme si ho několikrát během sezony vypůjčili. Svými výkony si řekl o to, aby měl ve Slavii svoji pozici, a to třeba i lepší, než tu míval v minulosti,“ popisuje důvod Ryzákova angažování Miloš Říha.

„Svým důrazem a agresivitou je velice platný pro mužstvo, takový hráč nám tady dlouhodobě chyběl. Kromě toho, že by měl využít své parametry v předbrankovém prostoru, může hrát dobře v přesilové hře, kde je využitelný jak na modré čáře, tak před brankou,“ vyjmenovává hlavní trenér.

„Jedná se o vysokého silového obránce, slávistického odchovance, který má v pětadvaceti už nějaké zkušenosti. Pro trenéra je důležité mít v týmu takového hráče, což doufám, že potvrdí a bude mít respekt i v nadcházející sezoně,“ přeje si sportovní manažer Jiří Veber.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 5.6.2020

Herní systém soutěže byl schválen, Chance liga začne 12. září

Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní systém Chance ligy, který vzešel z aktivu prvoligových klubů. Soutěž bude opět rozdělena na dvě poloviny, přičemž se nejprve všechny týmy utkají dvoukolově ...

Číst více
A-TÝM 5.6.2020

Slávisté si zpestří přípravu fotbalovým utkáním

Slávisté odehrají v rámci letní přípravy fotbalové utkání proti týmu SK Kostelec U Křížků. Zápas v Kostelci se hraje ve čtvrtek 11. června od 18:00 a přijít se můžete podívat i vy!

Číst více
A-TÝM 4.6.2020

Do Slavie se vrací další odchovanec! Obranu vyztuží Daniel Krejčí

V Edenu vyrůstal, přesto má osmadvacetiletý obránce Daniel Krejčí na svém kontě méně zápasů ve slávistickém áčku než většina hráčů současného kádru. Svoji sbírku 51 startů bude moci ale brzy ...

Číst více
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více