OHLASY
26. února 2021

Ondráček: O zápase v Litoměřicích jsme si v kabině důrazně promluvili

Po desetidenní reprezentační přestávce se Slavii podařilo dvakrát zvítězit, poté ale přišla prohra v Litoměřicích. „Tenhle zápas nám hrubě nevyšel, ale sedli jsme si a promluvili si o něm. Pro postup do předkola uděláme všechno,“ hlásí Martin Ondráček.

Před reprezentační přestávkou jste čtyřikrát v řadě prohráli. Pomohla vám pauza k potrénování a zlepšení nějakých věcí, ve kterých se vám tolik nedařilo?
Reprezentační přestávka nám přišla vhod, protože se nám před ní tolik nedařilo. Po pauze jsme dvakrát zvítězili a hráli tak, jak bychom chtěli, ale poslední zápas nám nevyšel. Teď se musíme opět vrátit na vítěznou vlnu.

Zlepšily se hlavně přesilové hry. Pracovali jste na nich během těch deseti dní?
Na přesilových hrách jsme pracovali hodně. Během tréninku jsme si na to vymezili čas a věnovali se jim. Myslím si, že se nám je povedlo nacvičit a zlepšili jsme se v nich.

„Trochu se nám po dvou výhrách ulevilo, ale je to pořád otevřené.“
Martin Ondráček o postupu do předkola play-off

Po desetidenní přestávce jste se vrátili v dobré formě, dvakrát vyhráli a přiblížili se předkolu play-off. Ulevilo se vám?
Trochu se nám ulevilo, ale víme, že je to pořád otevřené. Musíme se tam dostat a budeme dělat, co je v našich silách, abychom tu jistotu měli co nejdříve.

Poté jste ale prohráli s Litoměřicemi. Jak byste to utkání zhodnotil?
Ten zápas nám hrubě nevyšel. Už jsme měli sezení v kabině a důrazně jsme si o něm promluvili. Věřím, že v sobotu v Třebíči vyhrajeme a vrátíme se na vítěznou vlnu.

Rozhodl začátek druhé třetiny, ve kterém jste se trochu zapomněli v šatně a inkasovali dvě branky v prvních dvou minutách. Zlomilo se to utkání právě tady?
Sice nám to nepomohlo, ale neřekl bych, že se to zlomilo právě tady. Do zápasu jsme se ještě dvakrát vrátili, jenže pak jsme si ho nechali znovu utéct a již nedokázali vyrovnat.

Nyní vás čekají poslední tři utkání základní části. Co v nich bude potřeba, aby se postup do předkola povedl dotáhnout?
Bude potřeba v nich vyhrát. Teď už není čas, abychom se koukali, jestli hrajeme dobře nebo špatně. My potřebujeme vyhrávat, takže se o to pokusíme v sobotu v Třebíči, a pak se budeme dívat dál.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.